Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2008, 09:15

Alter Ego - pierwsze szczegóły dotyczące fabuły gry

O mrocznej przygodówce zatytułowanej Alter Ego mieliśmy już okazję napisać dwa słowa przy okazji ujawniania przyszłych planów studia Future Games, teraz nadszedł jednak czas, aby przybliżyć Wam nieco fabułę gry.

O mrocznej przygodówce zatytułowanej Alter Ego mieliśmy już okazję napisać dwa słowa przy okazji ujawniania przyszłych planów studia Future Games, teraz nadszedł jednak czas, aby przybliżyć Wam nieco fabułę gry.

Akcja rozgrywa się w angielskim portowym mieście Plymouth w 1894 roku. Głównym bohaterem jest młody złodziejaszek o imieniu Timothy, marzący o lepszym życiu w Ameryce. Niestety pech chce, że do Plymouth przybywa on zakuty w kajdany, zaś czekające go wydarzenia niewiele wspólnego mają z wymarzoną, sielankową przyszłością.

Jak się bowiem okazuje, miasto jest zaabsorbowane zniknięciem zwłok pochowanego niedawno domniemanego zbrodniarza, sir Williama. Był to straszny człowiek, któremu nigdy nie udało się jednak udowodnić ciążących na nim zarzutów. Otaczał się nielicznymi sługami, z których jedynie część miała na tyle odwagi aby stawić się przed obliczem swego pana. Po jego śmierci większość z nich uciekła w panice, starając się umknąć serii morderstw towarzyszących temu wydarzeniu.

Timothy’emu w poszukiwaniu prawdy towarzyszy detektyw Bristol – człowiek praktyczny i bez reszty oddany swojemu powołaniu. Prowadzi sprawę zniknięcia z cmentarza ciała sir Williama, a wkrótce również staje przed wielką decyzją: jak daleko może się posunąć i odrzucić zalecenia przełożonych w imię rozwiązania zagadki brutalnych zabójstw?

Future Games znana jest polskim graczom głównie z dwóch niezłych tytułów przygodowych: Black Mirror i Nibiru. Alter Ego, podobnie jak i poprzedniczki będzie wykorzystywał interfejs typu point & click, zaś jego premiera została przewidziana na drugi kwartał bieżącego roku.

Alter Ego - pierwsze szczegóły dotyczące fabuły gry - ilustracja #1
Alter Ego - pierwsze szczegóły dotyczące fabuły gry - ilustracja #2
Alter Ego - pierwsze szczegóły dotyczące fabuły gry - ilustracja #3
Alter Ego - pierwsze szczegóły dotyczące fabuły gry - ilustracja #4