Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDS
Okładka Percy Jackson & The Olympians: The Lightning Thief (NDS)
OkładkaPercy Jackson & The Olympians: The Lightning Thief (NDS)

Percy Jackson & The Olympians: The Lightning Thief NDS

Percy Jackson & The Olympians: The Lightning Thief to strategiczno taktyczna gra z gatunku RPG oparta na książce i filmie po tym samym tytułem. Gracz wciela się w Percy'ego Jacksona, syna Posejdona i musi stawić czoła posądzeniom o kradzież pioruna Zeusa.

Strategiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Percy Jackson & The Olympians: The Lightning Thief Premiera NDS

9lutego2010

producent: Griptonite Games wydawca: Activision Blizzard Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Percy Jackson & The Olympians: The Lightning Thief

Final Fantasy Tactics A2: Grimoire of the Rift

Disgaea DS

Knights in the Nightmare

Percy Jackson & The Olympians: The Lightning Thief to gra oparta na pierwszej części bestselerowej serii fantasy autorstwa Ricka Riodana oraz obrazie kinowym pod tym samym tytułem (w Polsce - Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna).

Opisywaną pozycję określić można jako taktyczny RPG, w którym gracze wcielają się w postacie znane z książki (i filmu). Główny bohater, Percy Jackson, odkrywa pewnego dnia, że tak naprawdę jest synem greckiego boga Podejdona. Niestety, okazuje się, że istnieją ludzie, którzy zazdroszczą mu tego dziedzictwa, ale też i boją się jego mocy. Percy musi więc stawić im czoła i udowodnić, że to nie on stoi za kradzieżą artefaktu Zeusa.

W The Olympians: The Lightning Thief wraz z Annabeth, Groverem i innymi sprzymierzeńcami wyposażonymi w boskie moce wyruszamy w podróż pełną przygód, której celem jest odnalezienie wspomnianego wyżej pioruna Zeusa. Po drodze natykamy się oczywiście na nieprzyjaciół, których musimy pokonać stosując odpowiednią taktykę i strategię. A napotkani wrogowie do najprzyjemniejszych nie należą – meduza, hydra czy minotaur, to tylko niektórzy z nich. Od powodzenia całej wyprawy zależy także utrzymanie pokoju między bogami, tak więc stawka jest wysoka.

Wraz z postępem rozgrywki i zdobywaniem doświadczenia możemy odblokowywać nowe zdolności i ulepszenia dla naszych podopiecznych, co skutkuje zwiększeniem ich zdolności bojowych. Doświadczenie bohaterów zwiększa się natomiast dzięki pokonywaniu kolejnych przeciwników, jak również wykonywaniu zadań.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,1 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Percy Jackson & The Olympians: The Lightning Thief

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.