Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweNDS
Okładka Deca Sports DS (NDS)
OkładkaDeca Sports DS (NDS)

Deca Sports DS NDS

Zręcznościowa gra sportowa autorstwa studia Hudson Soft. W grze podejmujemy zmagania w dziesięcioboju, z takimi dyscyplinami jak rugby, ping pong, wspinaczka czy golf. Naszych sił możemy spróbować w pojedynkę lub w trybie dla wielu graczy.

Sportowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Deca Sports DS Premiera NDS

2marca2010

producent: Hudson Soft wydawca: Konami

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gra sportowa, w której bierzemy udział w konkurencjach wirtualnego dziesięcioboju. Za jej opracowanie odpowiada studio Hudson Soft, które w przeszłości wydało już dwie części serii Deca Sports na konsolę Nintendo Wii.

Lista dostępnych konkurencji oferowanych przez Deca Sports DS jest bardzo zróżnicowana. Obejmuje siłowanie się na ręce, wspinaczkę, strzelectwo, zawody cheerleaderskie, powietrzne akrobacje, ping pong, bobsleje, rugby, golf oraz sepak takraw (zyskujący na popularności sport określany też mianem siatkówki kopanej). W poszczególnych konkurencjach biorą udział wybrane osoby z prowadzonej przez nas drużyny. Możemy w tym przypadku skorzystać z gotowych propozycji lub stworzyć własny zespół w oparciu o rozbudowany edytor (nazwa i logo drużyny, współczynniki i atrybuty zawodników itp.).

Dostępne tryby zabawy generalnie możemy podzielić na atrakcje dla pojedynczego gracza i dla wielu graczy. Singleplayer oferuje rozgrywanie pojedynczych konkurencji, turniejów, wyzwań, jak również przystępowanie do pełnoprawnych lig, w których musimy stawić czołga innym drużynom we wszystkich rodzajach zawodów. Multiplayer zapewnia rozrywkę maksymalnie sześciu graczom, którzy z wykorzystaniem pojedynczego kartridża mogą zaliczać pojedyncze zawody lub przeprowadzać bardziej złożone turnieje.

Większość spośród dziesięciu dostępnych konkurencji zakłada wykorzystanie ekranu dotykowego konsoli Nintendo DS, a ponadto z myślą o początkujących graczach przygotowano samouczek, w którym możemy bliżej zapoznać się z obowiązującymi w grze zasadami. Zmagania sportowców obserwujemy z wielu różnych ujęć kamery, a całość prezentowana jest w pełni trójwymiarowym środowisku.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-6  

Wymagania wiekowe Deca Sports DS: Odpowiednia dla każdego wieku.