Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweNDS
Okładka World Championship Games (NDS)
OkładkaWorld Championship Games (NDS)

World Championship Games NDS

Gra sportowa, w której możemy spróbować swoich sił w czternastu różnych dyscyplinach z lekkiej atletyki. Możemy stworzyć własnego zawodnika i wziąć udział w kilku trybach rozgrywki, w tym również multiplayerze przeznaczonym dla czterech graczy.

Sportowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

World Championship Games Premiera NDS

10marca2009

producent: Code Monkeys wydawca: The Game Factory

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do World Championship Games

Mario Party DS

Big League Sports: Summer

Deca Sports DS

World Championship Games jest symulatorem różnych dyscyplin sportowych zaliczanych do lekkiej atletyki autorstwa firmy Code Monkeys. Twórcy ci mają na koncie kilka innych sportowych produkcji, w tym przeznaczone na konsolę Nintendo DS - International Athletics oraz 8Ball Allstars.

Zanim przystąpimy do zawodów musimy stworzyć swojego sportowca, a następnie określić jego wygląd (płeć, kolor skóry, budowę, fryzurę, a nawet strój) i statystyki. O ile aparycja naszego alter ego ma znaczenie czysto kosmetyczne, to już wartości poszczególnych atrybutów wpływają na samą rozgrywkę, warto więc od razu zdecydować jakim dyscyplinom pragniemy się najbardziej poświęcić. Gdy już mamy gotowego zawodnika możemy wziąć udział w jednym z wybranych trybów rozgrywki - turnieju (Tournament), zawodach w pojedynczej konkurencji (Quick Event), treningu (Practice) i tutejszym odpowiedniku kampanii - Decathlonie. W tym ostatnim walczymy o złoto na prawdziwych, dobrze znanych stadionach rozlokowanych w różnych zakątkach świata, między innymi w Kanadzie, Francji, Japonii, Hiszpanii. Za zdobywanie kolejnych medali, pucharów i bicie rekordów odblokowujemy dostęp do nowych zawodów, następnych stadionów i innych bonusowych elementów. W sumie rywalizujemy w czternastu różnych dyscyplinach lekkoatletycznych - biegach na 100, 400 i 1500 metrów, biegu na 110 m przez płotki, skoku w dal, wzwyż i o tyczce, pchnięciu kulą, rzucie dyskiem i oszczepem, strzelaniu do ruchomego celu, strzelaniu z pistoletu i łucznictwie.

Oprócz wielu godzin zabawy jakie zapewnia nam singleplayer, możemy również konkurować z maksymalnie czterema innymi graczami zarówno na jednej konsoli, jak i przez Wi-Fi. Ponadto prowadzony jest także sieciowy ranking najlepszych wyników w danej konkurencji, który oczywiście możemy pobrać, a następnie samemu próbować pobić rekordy ustanowione przez graczy.

Zarówno modele postaci jak i otoczenie zostało zrealizowane w pełnym 3D. Ruchami naszego zawodnika sterujemy przy pomocy stylusa.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe World Championship Games: Odpowiednia dla każdego wieku.