Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePSPNDS
Okładka International Athletics (PSP)

International Athletics

Gra o tematyce sportowej, w której wcielamy się w postać uczestnika dziesięcioboju lekkoatletycznego. Na uwagę zasługuje rozbudowany multiplayer dla czterech osób.

Sportowe

Okładka International Athletics (PSP)

producent: Code Monkeys

wydawca: Ghostlight

data premiery gry:

18lip2008

PSP NDS

Decathletes jest dość nietypowym połączeniem gry sportowej oraz niezbyt skomplikowanej trójwymiarowej zręcznościówki. Tytuł ten nawiązuje do lekkiej atletyki, czyli jednej z najstarszych i najbardziej utytułowanych form uprawiania sportu. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż gry odwołujące się do tego typu zawodów ukazują się wyjątkowo rzadko. Decathletes w założeniach ma przypominać inną znaną posiadaczom popularnych konsol serię produktów, a mianowicie Track & Field.

Zgodnie z tym co może sugerować tytuł opisywanej gry, w Decathletes przejmujemy kontrolę nad sportowcem przystępującym do dziesięcioboju lekkoatletycznego. Za przygotowanie omawianej produkcji odpowiedzialne jest studio developerskie Code Monkeys. Firma ta ma na swoim koncie takie gry jak Charlotte’s Web, czy Garfield. Decathletes powstał z myślą o posiadaczach dwóch najpopularniejszych przenośnych konsol – PlayStation Portable oraz Nintendo DS. Różnice pomiędzy tymi wersjami dotyczą w głównej mierze jakości grafiki oraz zastosowanego sterowania. Pozostałe kwestie rozwiązano w bardzo zbliżony sposób.

Jeszcze przed przystąpieniem do zabawy możemy naturalnie utworzyć własnego sportowca. W tym celu ustalamy zarówno szczegóły wyglądu (rysy twarzy, kolor skóry itp.), jak i ogólną budowę ciała. Sterowana postać w miarę rozwoju zabawy sukcesywnie rozwija swoje umiejętności. Na gracza czeka dość standardowy wachlarz trybów zabawy. Najczęściej bierzemy udział w różnego rodzaju imprezach lekkoatletycznych. W grze zawarto oczywiście wszystkie dyscypliny dziesięcioboju, a więc między innymi bieg na 100 metrów, skok w dal, rzut dyskiem, skok o tyczce, skok wzwyż, czy pchnięcie kulą. Sterowanie jest bardzo przejrzyste. Każda z dyscyplin rozgrywana jest oczywiście w inny sposób.

W nagrodę za kolejne osiągnięcia odblokowujemy ukryte stadiony oraz inne ciekawe bonusy. Zdobywane medale gromadzone są natomiast w specjalnie wyznaczonym do tego celu miejscu. Decathletes posiada oczywiście pełnoprawny multiplayer, dzięki któremu można rywalizować z trzema innymi graczami. Niektóre konkurencje wykonywane są na zmianę, inne (szczególnie biegi) równolegle. Całość rozgrywana jest oczywiście w trójwymiarowym środowisku. W grze pojawia się wiele znanych z prawdziwych zawodów lekkoatletycznych stadionów sportowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do International Athletics

Klasyfikacja PEGI International Athletics

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Zapowiedziano grę Decathletes

wiadomość19 lipca 2007

Firma Ghostlight zapowiedziała grę Decathletes przygotowywaną z myślą konsolach przenośnych NDS oraz PSP. Jak sama nazwa wskazuje, będzie to symulator dziesięcioboju, czyli produkcja, która starszym graczom może kojarzyć się z wydanym w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych Decathlonem.

PSP
NDS