Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2009, 11:25

autor: Jiker

Wieści ze świata (Resident Evil 5, Batman: Arkham Asylum, Splinter Cell: Conviction) 7/09/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: kolejne DLC do Resident Evil 5, o trzecim mini-rozszerzeniu do Sins of a Solar Empire, cena kolejnego dodatku do The Lord of the Rings Online, blisko koniec prac nad łatką 1.13 do Diablo II i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: kolejne DLC do Resident Evil 5, o trzecim mini-rozszerzeniu do Sins of a Solar Empire, cena kolejnego dodatku do The Lord of the Rings Online, blisko koniec prac nad łatką 1.13 do Diablo II i inne. Zapraszamy do lektury.

Resident Evil 5

Capcom rozważa możliwość wyprodukowania kolejnego dodatku DLC do ostatniej odsłony marki Resident Evil. Inspiracja wypłynęła podobno bezpośrednio od fanów Resident Evil 5, którzy zostali poproszeni o zabranie głosu przez wiceprezesa firmy, Christiana Svenssona. Ostatnim DLC przeznaczonym do RE5 był tryb Versus. Dodatek wzbudził wiele kontrowersji – przede wszystkim z uwagi na cenę w wysokości kilku dolarów oraz fakt, że najprawdopodobniej odblokowywał on jedynie zawartość ujętą już na płycie z podstawową wersją przygód Chrisa Redfielda.

Sins of a Solar Empire

Przedstawiciele firmy Stardock poinformowali o prawdopodobnej zmianie planów co do trzeciego mikro-rozszerzenia do kosmicznej strategii Sins of a Solar Empire, autorstwa studia Ironclad. Powodem tego stanu rzeczy jest fakt, iż pomysły twórców Grzechów Imperium Słońca wykraczają daleko poza ramy niewielkiego dodatku, jakim oryginalnie miało być kolejne rozszerzenie do SoaSE. Wszystko wskazuje na to, że przybierze ono nowy kształt – autorzy nie wykluczają nawet możliwości przeobrażenia w pełnoprawną kontynuację. Jednocześnie przypominamy, że zapowiedziany przed kilkunastoma dniami drugi mini-dodatek do Sins of a Solar EmpireDiplomacy – zostanie wydany na początku 2010 roku i będzie najprawdopodobniej kosztować 9,99 dolarów.

The Lord of the Rings Online

Siege of Mirkwood – najnowszy dodatek do produkcji MMOcRPG The Lord of the Rings Online – zostanie wydany jesienią bieżącego roku. Po kilku dniach od oficjalnej zapowiedzi poznaliśmy jego cenę. Miłośnicy prozy Tolkiena i sieciowej rozgrywki nabędą go za równowartość 19,99 dolarów. Produkt będzie dostępny wyłącznie za pośrednictwem cyfrowej dystrybucji. Przypominamy, że w ramach Mrocznej Puszczy uwzględniony zostanie zwiększony maksymalny poziom doświadczenia (do 65), sporo zmian w zakresie walki, legendarne przedmioty oraz nowy tryb rozgrywki Skirmish.

Batman: Arkham Asylum

Batman: Arkham Asylum sprzedaje się świetnie, zbierając przy tym równie wysokie oceny. Stworzenie kontynuacji byłoby dla firm odpowiedzialnych za wyprodukowanie i wydanie najnowszych przygód Mrocznego Rycerza istnym strzałem w dziesiątkę. Przedstawiciele Rocksteady Studios są jednak powściągliwi – w rozmowie z redakcją serwisu ComputerandVideoGames.com poinformowali, że nie podejmą tematu drugiej odsłony gry, dopóki Arkham Asylum nie osiągnie sprzedaży na odpowiednim poziomie.

Diablo II

Łatka 1.13 do hack’n’slasha Diablo II, zapowiedziana jeszcze w marcu bieżącego roku, miała zostać opublikowana na przełomie kwietnia i maja 2009 roku. Z różnych przyczyn termin został jednak opóźniony. Dzisiaj szczęśliwie dowiedzieliśmy się, że prace nad patchem są już niemal ukończone, w związku z czym jego debiut powinien nastąpić niebawem. W ramach aktualizacji udostępnione zostaną m.in. nowe przedmioty dla najsilniejszych postaci.

Section 8

Przedstawiciele studia TimeGate poinformowali na łamach oficjalnego forum strzelaniny Section 8, że nie będziemy mieć możliwości przetestowania dema pecetowej wersji gry. Dzieło znajdujące się na amerykańskim rynku od kilku dni można zatem sprawdzić przed zakupem tylko za pośrednictwem konsoli Xbox 360.

Splinter Cell: Conviction

Dziennikarze serwisów Kotaku oraz Giant Bomb dotarli do informacji potwierdzających, że Sam Fisher w swoich najnowszych przygodach – Splinter Cell: Concviction – będzie korzystać z gogli termowizyjnych. Przypominamy, że produkcja Ubisoft trafi do sprzedaży w pierwszej połowie 2010 roku w wersjach na PC i Xboksa 360.

Ubisoft

Firma Ubisoft potwierdziła listę gier, jakie będzie prezentować w trakcie tegorocznej edycji targów Tokyo Game Show. W japońskiej stolicy widzowie ujrzą: Assassin’s Creed II, Splinter Cell: Conviction, Avatar: The Game, Red Steel 2 oraz Rabbids Go Home. TGS 2009 odbędzie się w dniach 24-27 września.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

MagnaCarta 2

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

The Secret World

F.E.A.R. 2: Project Origin

Infinite Space

Cabela's Outdoor Adventures

Fairytale Fights

Dead Space Extraction

Lost Horizon

Do kina: filmy Science-fiction tej jesieni video felieton

FLESZ - 4 września 2009 flesz

Recenzja Dirt 2 video recenzja

Przegląd tygodnia - Ballada o Battle.necie video magazyn

DeathSpank

Torchlight

Bioshock 2

Colin McRae: DiRT 2

gry