Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2009, 15:05

autor: Michał "ziooleck" Zieliński

Patch 1.13 do Diablo II już blisko

Mimo blisko dziewięcioletniej obecności na rynku, Diablo II wciąż cieszy się olbrzymią popularnością. Przyczynia się do tego przede wszystkim rewelacyjna rozgrywka sieciowa oraz ciągłe starania Blizzard Entertainment o poprawę swojego produktu.

Mimo blisko dziewięcioletniej obecności na rynku, Diablo II wciąż cieszy się olbrzymią popularnością. Przyczynia się do tego przede wszystkim rewelacyjna rozgrywka sieciowa oraz ciągłe starania Blizzard Entertainment o poprawę swojego produktu. Mowa tu w szczególności o łatkach, dopieszczających grę do granic możliwości. Najnowsza z nich, oznaczona numerkiem 1.13, już niebawem pojawi się w Internecie.

Patch 1.13 do Diablo II już blisko - ilustracja #1

Przedstawiciele wspomnianej firmy oznajmili, że zapowiedziany w marcu patch trafi do sieci na przełomie kwietnia i maja. Dokładna data premiery nie jest znana, ale w najgorszym wypadku oznacza to trochę ponad dwa tygodnie czekania. Co ujrzymy w zbliżającym się uaktualnieniu? Przede wszystkim zostaną udostępnione nowe przedmioty dla najsilniejszych postaci. Chodzą również pogłoski o modyfikacji działania Infinity, wzmocnieniu przeciwników oraz ograniczeniu odporności i obrażeń zadawanych przez Blessed Hammer. Dodatkowo twórcy jak zwykle obiecują zmniejszenie problemu botów.

Dla wszystkich weteranów Diablo II niezwykle istotny będzie reset laddera, który zostanie wykonany przed upublicznieniem łatki. Zakończy to trwający obecnie piąty sezon i da możliwość zaistnienia nowym graczom. Wszystkie dotychczasowe postacie zostaną przeniesione (wraz z całym ekwipunkiem) na serwery nierankingowe. Dla mniej zorientowanych: ladder to rodzaj gry rankingowej w ramach sieci serwerów Battle.net. Oprócz możliwości wspinania się w hierarchii bohaterów, podczas zabawy zdobywa się unikalne przedmioty oraz tworzy słowa runiczne niedostępne w pozostałych trybach.