Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2009, 15:40

autor: Piotr "Jiker" Doroń

Powstaje kolejny Fallout, premiera w 2010 roku!

Podczas londyńskiej konferencji firmy Bethesda Softworks, Pete Hines ujawnił informację o nowej odsłonie cyklu Fallout! Nad dewelopingiem Fallout: New Vegas pieczę sprawuje studio Obsidian Entertainment, założone w 2003 roku przez byłych członków Black Isle Studios, twórców oryginalnych Falloutów.

Podczas londyńskiej konferencji firmy Bethesda Softworks, Pete Hines ujawnił informację o nowej odsłonie cyklu Fallout! Nad dewelopingiem Fallout: New Vegas pieczę sprawuje studio Obsidian Entertainment,założone w 2003 roku przez byłych członków Black Isle Studios, twórców oryginalnych Falloutów.

Powstaje kolejny Fallout, premiera w 2010 roku! - ilustracja #1

A Wy, cieszycie się?

Dzieło autorów Neverwinter Nights 2, Star Wars Knights of the Old Republic II oraz Alpha Protocol (premiera w tym roku), trafi do sprzedaży w 2010 roku. Produkcja będzie utrzymana w podobnym stylu, co wydany w październiku zeszłego roku Fallout 3 (wyprodukowany przez Bethesdę). W sumie nie powinniśmy się dziwić tym informacjom – twórcy Fallouta 3, posiadający wszelkie prawa do hitowej marki, już kilkukrotnie sugerowali, że będą ją kontynuować poprzez wydawanie nowych części cyklu. Okazało się jednak, że informacja o wykorzystaniu silnika graficznego napędzającego trójkę nie była oficjalna – jest to bardzo prawdopodobne, choć wymaga oczywiście potwierdzenia ze strony Bethesdy oraz Obsidian.

Fallout: New Vegas nie będzie kontynuacją przygód opowiedzianych w trójce. Ze słów wypowiedzianych przez samego Hinesa wynika, że będzie to zupełnie oddzielna historia, którą powinniśmy traktować od samego początku jako kolejną odsłonę Fallouta. W sieci pojawiły się już jednak sugestie, że będzie to jedynie spin-off, stanowiący coś równoważnego względem F3. Natomiast niektórzy w swych optymistycznych spekulacjach uciekają się do stwierdzeń, że fakt, iż developingiem gry zajmuje się Obsidian Entertainment może wskazywać na wykorzystanie w grze lokacji i miejsc znanych z dwóch pierwszych odsłon Fallout.

W trakcie konferencji Pete Hines stwierdził również, że Fallout: New Vegas nie ma niczego wspólnego z nową produkcją Bethesdy, nad którą główny oddział tej firmy pracuje od pewnego czasu. Plotkuje się, że może to być następna część cyklu The Elder Scrolls. Jeśli tak jest w rzeczywistości, to wszyscy fani klimatów fantasy powinni spać spokojnie – produkcja New Vegas nie wpłynie negatywnie na deweloping tego tytułu.