Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 maja 2011, 14:31

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Wyniki finansowe Namco Bandai. Enslaved nie może przeskoczyć miliona

Firma Namco Bandai podała dzisiaj raport finansowy z roku fiskalnego, który skończył się 31 marca 2011 roku. Dzięki temu, dowiedzieliśmy się jak poradziły sobie największe tytuły tego wydawcy, które gry zawiodły oraz jak prezentuje się ilość sprzedanych produkcji na poszczególnych platformach sprzętowych.

Firma Namco Bandai udostępniła dzisiaj raport finansowy z roku fiskalnego, który skończył się 31 marca 2011 roku. Dzięki temu, dowiedzieliśmy się jak poradziły sobie największe tytuły tego wydawcy, które gry zawiodły oraz jak prezentuje się ilość sprzedanych produkcji na poszczególnych platformach sprzętowych.

Niewątpliwie jedną z najciekawszych informacji jest ta dotycząca liczby sprzedanych egzemplarzy gry Enslaved: Odyssey to the West. Produkcja studia Ninja Theory, według danych firmy Namco sprzedała się w liczbie 730 tysięcy egzemplarzy. Z pewnością jest to znacznie lepszy wynik, niż ten, o którym pisaliśmy w lutym (460 tysięcy). Niemniej jednak gra nie spełniła oczekiwań wydawcy, który miał nadzieję na co najmniej milion sprzedanych sztuk. Słaby wynik jest tłumaczony wydaniem tytułu w gorącym okresie świątecznym. Jednak szanse na to, że powstanie sequel Enslaved: Odyssey to the West nie są przekreślane.

Wyniki finansowe Namco Bandai. Enslaved nie może przeskoczyć miliona - ilustracja #1

Oczywiście japońska firma odnotowała też kilka dobrych wyników. Tekken 6 w rozpatrywanym okresie w samych tylko Stanach Zjednoczonych trafił do 1,15 miliona użytkowników. Do sukcesu japońskiego koncernu przyczyniły się też gry oparte na popularnych seriach anime. Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 2 znalazł 1,1 miliona nabywców, a Dragon Ball: Raging Blast 2 sprzedał się w liczbie 580 tysięcy sztuk.

Warto też odnotować, że wyniki całej firmy prezentują się znacznie lepiej niż te z roku poprzedniego. Sprzedaż wzrosła o 4,1%, a zysk operacyjny aż o 767%. Najlepszą platformą dla gier sygnowanych marką Namco Bandai okazała się PlayStation 3, na którą rozeszło się ponad 5,5 miliona gier tego wydawcy. Jeśli chodzi o wyniki uzyskane na poszczególnych platformach sprzętowych to przedstawiają się one następująco:

  • PlayStation 3 – 5,5 miliona
  • Xbox 360 – 3 miliony
  • Wii – 2,9 miliona
  • PlayStation Portable – 4,5 miliona
  • Nintendo DS – 4 miliony
  • Nintendo 3DS – 300 tysięcy
  • Pozostałe platformy – 566 tysięcy