Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2012, 15:23

autor: Kamil "sathorn" Ostrowski

Nowy Splinter Cell na niepotwierdzonej liście wydawniczej Ubisoftu na 2012 rok

W sieci pojawiła się nieoficjalna lista tytułów, które jakoby ma zamiar wypuścić na rynek firma Ubisoft w 2012 roku. Zawarta jest w niej m.in. informacja o rzekomej premierze kolejnej części gry z serii Splinter Cell. Sam Fisher powraca?

Na łamach serwisu Gameranx pojawiła się niepotwierdzona lista gier, które planuje w tym roku wydać firma Ubisoft. Chociaż informacja jest nieoficjalna, to zdaje się być wysoce prawdopodobna, ponieważ większość zamieszczonych tytułów została już zapowiedziana. Miłą niespodzianką jest obecność produkcji z serii Splinter Cell.

Oto, jak prezentuje się lista:

Nowy Splinter Cell na niepotwierdzonej liście wydawniczej Ubisoftu na 2012 rok - ilustracja #1
Czy charakterystyczne światła noktowizora rozbłysną znów w tym roku?

Kolejna gra z serii Splinter Cell już w tym roku? Brzmi jak marzenie każdego fana Sama Fishera i spółki. Nad tytułem pracuje zespół Ubisoft Toronto pod przewodnictwem Jade Raymond, osoby której w znancznym stopniu zawdzięczamy serię Assassin’s Creed. Interesujący jest fakt nie wymienienia jako platformy docelowej Nintendo Wii U. Czyżby prace nad grą były na tyle zaawansowane, że niemożliwe jest stworzenie konwersji? A może nowy Splinter Cell ukaże się jeszcze przed premierą nowej konsoli Nintendo?

Wiele plotek poszło już w obieg w temacie Assassin’s Creed 3, którego akcja jakoby będzie się działa w czasach rewolucji amerykańskiej. Komunikaty zawarte w poprzednich częściach serii sugerowały również, że historia Desmonda zakończy się w 2012 roku. Tegoroczna premiera Far Cry 3 została już wcześniej potwierdzona – gra ukaże się w czwartym kwartale 2012 roku. Nowością na liście jest Just Dance Final Party, biorąc jednak pod uwagę popularność gier tanecznych wśród graczy casualowych, można było przewidzieć, że doczekamy się kolejnej odsłony serii. Ciężko też powiedzieć czym będzie Prince of Persia przeznaczony na Wii i 3DSa, choć można śmiało podjerzewać, że raczej będzie to przeniesienie któregoś z wypuszczonych już produktów, a nie zupełnie nowa gra.

Francuski wydawca szczególnie nas w tym roku nie zaskakuje, zabrakło dużej nowej marki. Miejmy nadzieję, że kolejna próba przywrócenia serii Splinter Cell jej niegdysiejszego blasku zakończy się powodzeniem.

Uaktualnienie: Firma Ubisoft stwierdziła, że powyższy plan wydawniczy na rok 2012 jest nieprawdziwy i mylący. W niedalekiej przyszłości mamy otrzymać rzetelne informacje na temat premier planowanych na najbliższy rok.