Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2008, 12:54

autor: vampire

Nowy projekt twórców Darwinii

Okazuje się, że niezależne studio deweloperskie, Introversion Software, pracuje właśnie nad projektem dla publicznej, brytyjskiej stacji telewizyjnej - Channel 4. Informację tę przekazał w swym wczorajszym wpisie zamieszczonym na oficjalnym blogu firmy główny projektant, Chris Delay. Przyznał on, że sam pomysł na Chronometer, bo taki właśnie tytuł gra otrzymała, zrodził się już wcześniej.

Okazuje się, że niezależne studio deweloperskie, Introversion Software, pracuje właśnie nad projektem dla publicznej, brytyjskiej stacji telewizyjnej - Channel 4. Informację tę przekazał w swym wczorajszym wpisie zamieszczonym na oficjalnym blogu firmy główny projektant, Chris Delay. Przyznał on, że sam pomysł na Chronometer, bo taki właśnie tytuł gra otrzymała, zrodził się już wcześniej - podczas prac nad Defconem. Gotowe były też wstępne projekty jego designu, jednak na nich właściwie temat się zakończył, gdyż twórcy zdali sobie sprawę, że nie są w stanie samodzielnie poradzić sobie z jego realizacją. Teraz natomiast dzięki wsparciu Channel 4 jest szansa na to, iż ujrzy on światło dzienne.

Obecnie praktycznie zakończona została faza preprodukcji i w najbliższym czasie powinna zapaść decyzja, czy dalsze prace zostaną podjęte. Chociaż jak dotąd praktycznie nic poza samym tytułem i nazwiskiem autora scenariusza (Chris Hastings) o grze nie wiemy to jednak z pewnością warto trzymać za nią kciuki. W końcu tworzą ją ludzie odpowiedzialni za takie ciekawe i oryginalne produkcje jak Uplink , Darwinia , Defcon czy Multiwinia . Delay wspomniał też, że Introversion Software ma bardzo wiele innych pomysłów, które do tej pory nie doczekały się realizacji.