Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPSPPCPS2XBOX
Okładka Ford Bold Moves Street Racing (PSP)

Ford Street Racing: LA Duel

Ford Bold Moves Street Racing | Ford Street Racing

Ford Street Racing to gra z gatunku symulacyjnych wyścigów samochodowych. Jej developerem jest firma Razorworks, która ma w swoim dorobku już kilka produkcji z tego niezwykle popularnego wśród producentów jak i graczy typu wyścigów.

Wyścigi | samochodowe

Okładka Ford Bold Moves Street Racing (PSP)

data premiery gry:

24lut2006

XBOX PC PS2

23paź2006

PSP

Ford Street Racing to gra z gatunku symulacyjnych wyścigów samochodowych. Jej developerem jest firma Razorworks, która ma w swoim dorobku już kilka produkcji z tego niezwykle popularnego wśród producentów jak i graczy typu wyścigów.

Niniejszy produkt wnosi trochę świeżości do gatunku, gdyż oddano nam do dyspozycji cały zespół kierowców, który to musimy poprowadzić do zwycięstwa. Podczas wyścigu kontrolujemy jeden pojazd i to z niego wydajemy komendy pozostałym trzem członkom ekipy, jednak w każdej chwili mamy możliwość przełączenia się do kolejnego samochodu naszej drużyny, biorącego udział w zawodach. Wszystko to jest potrzebne do takiego pokierowania naszymi pojazdami, aby uzyskać taktyczną i pozycyjną przewagę nad oponentami. Jednak oczywiście nawet najlepsza strategia nie pomaga, jeśli jedziemy zbyt wolno i asekuracyjnie. Dobre połączenie wszystkich elementów powoduje, iż udaje nam się osiągnąć wymarzony sukces.

Areną naszych zmagań są bardzo dokładnie odwzorowane ulice jednego z najbardziej znanych miast Stanów Zjednoczonych - Los Angeles. Wszystkich tras, na których zmagamy się z rywalami, jest aż dwadzieścia cztery. Wysokie palmy, wspaniałe budowle i palące słońce towarzyszą nam cały czas. Aczkolwiek nie jest dane nam podziwiać to oszołamiające otoczenie, gdyż przeciwnicy nie śpią i poruszają się w zawrotnych prędkościach w swoich lśniących bolidach. Te również autorzy bardzo dokładnie odwzorowali. Wszystkie samochody w grze to licencjonowane maszyny firmy Ford. Poczynając od starszych „bryczek” takich jak Mustang GT z 1968 czy Escort RS2000 z 1973, poprzez Focusa RS z 2000 czy Fiestę ST z 2004, a kończąc na samochodach przyszłości- Mustangu GT z 2006 oraz Shelby GT 500 z 2007 roku. Wszystkich jest aż osiemnaście.

Graficznie Ford Street Racing przedstawia się bardzo dobrze. Wszystko jest dokładnie odwzorowane, a wraz z systemem zniszczeń oraz realistycznym sterowanie produkcja ta, jest bardzo ciekawą pozycją dla fanów gatunku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-6  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 1570 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ford Street Racing: LA Duel

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Ford Street Racing

Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

 • Wykorzystuje:
 • kierownica
 • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium III 800 MHz
 • 256MB RAM
 • karta grafiki 32MB
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci 8 MB
 • kierownica
 • Network Adaptor
PlayStation Portable

PlayStation Portable

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci 32 MB
Empire Interactive w trakcie restrukturyzacji

wiadomość3 lipca 2008

Brytyjska firma Empire Interactive, znana graczom jako wydawca serii FlatOut czy Big Mutha Truckers, ogłosiła, że dla zwiększenia swojej wydajności przechodzi właśnie przez proces restrukturyzacji. W jego wyniku już wkrótce przedsiębiorstwo zredukuje zatrudnienie o 30%, a prócz tego sprzeda przejęte w 2000 r. studio RazorWorks, odpowiedzialne za cykl Ford Racing i Enemy Engaged.

Oficjalna strona Ford Street Racing
Oficjalna strona Ford Street Racing

wiadomość20 lutego 2006

Wszystkich miłośników motoryzacji oczekujących na najnowszy produkt studia RazorWorks - Ford Street Racing, powinien zainteresować fakt, że w sieci pojawiła się już w pełni profesjonalna witryna poświęcona tej grze.

Uliczne wyścigi w samochodach marki Ford

wiadomość30 listopada 2005

Współpraca koncernu motoryzacyjnego Ford i firmy Empire Interactive zaowocowała dotąd wydaniem kilku części serii Ford Racing, które za przystępną cenę oferowały przyzwoitej jakości wyścigi samochodowe. Według owej zasady powstaje także Ford Street Racing (premiera w lutym przyszłego roku) - prawdziwa gratka dla miłośników szybkiej jazdy po miejskich ulicach.

XBOX
PC
PS2
PSP