Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS2XBOXGCNGBA
Okładka Street Racing Syndicate (PC)
OkładkaStreet Racing Syndicate (PC)

Street Racing Syndicate

„Street Racing Syndicate” to kolejny produkt nawiązujący do tematyki nielegalnych wyścigów samochodowych, do których najczęściej dochodzi w nocy.

Wyścigi | samochodowe

Street Racing Syndicate Premiera

31sie2004

PS2 XBOX GCN

11sty2005

PC

4paź2005

GBA

„Street Racing Syndicate” to kolejny produkt nawiązujący do tematyki nielegalnych wyścigów samochodowych, do których najczęściej dochodzi w nocy. Pierwotnie miał zostać wydany przez firmę 3DO, jednakże po jej upadku prawa do niego przejął ekspert w tej dziedzinie - koncern Namco. Schemat gry jest zbliżony do konkurencyjnych tytułów, tj. rozpoczynając zabawę dysponujemy niewielkimi funduszami, za które kupujemy najtańszy samochód. W nagrodę za kolejne wygrane otrzymujemy cenne pieniążki i przeznaczamy je na tuning wozu lub zamianę na szybszy model. W miarę wygrywania kolejnych imprez rosną nie tylko stawki za zwycięstwo, ale i poziom trudności. Przeciwnicy jeżdżą coraz bardziej agresywnie i dysponują podobnymi czy wręcz lepszymi pojazdami.

Gracz może zasiąść za kierownicą jednego z czterdziestu licencjonowanych pojazdów, wśród których nie zabrakło Nissana Skyline GT-R, Volkswagena Golfa IV, Toyoty Celica, Mitsubishi Lancera Evo VIII, Nissana 350Z, Toyoty Supry czy Subaru Imprezy WRX STi. Jeszcze ciekawiej prezentuje się tuning, obejmuje on zarówno kwestie wizualne (nowe reflektory, neony, wyścigowe naklejki) jak i elementy, które mają bezpośredni wpływ na zachowanie pojazdu. Gracz może kupować części od piętnastu prawdziwych firm zajmujących się szeroko pojętym tuningiem (m.in.: GReddy, VENOM, Bosch, Konig, Brembo, Yokohama, AEM, StreetGlow). Warto dodać, iż stawką w niektórych wyścigach są właśnie części pojazdów, w przypadku wygranej można więc pozbawić przeciwnika cennych komponentów (np. opon).

Nielegalne wyścigi są rozgrywane na ulicach trzech amerykańskich miast - Los Angeles, Filadelfii i Miami przy czym gracz na starcie nie ma dostępu do wszystkich metropolii i musi go sobie dopiero wywalczyć. Przygotowano dwa typy tras, są więc standardowe zamknięte tory, które wymagają przejechania określonej ilości okrążeń, ale i otwarte odcinki, na których ścigamy się tylko do wyznaczonej mety. Sporym problemem jest policja, która za wszelką cenę próbuje zatrzymać łamiących prawo kierowców. Warto też dodać, iż gracz może brać udział w rozbudowanych internetowych pojedynkach.

Model jazdy ma sprawiać wrażenie realistycznego, zadbano również o obecność uszkodzeń. Po ukończonym wyścigu należy dokonać stosownych napraw, które nie są darmowe. Może się więc okazać, iż nagroda za wygranie imprezy nie pokryje kosztów przywrócenia pojazdu do stanu używalności. Oprawa wizualna gry stoi na najwyższym poziomie, „Street Racing Syndicate” pod tym względem przypomina drugą część „NFS: Underground”.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 1969 głosów czytelników.

Street Racing Syndicate cena w dniu premiery: 89,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Street Racing Syndicate

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Street Racing Syndicate Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel
PC
PS2
XBOX
GCN
GBA