Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCGCNXBOXGBAPS2
Okładka Street Racing Syndicate (PC)

Street Racing Syndicate

„Street Racing Syndicate” to kolejny produkt nawiązujący do tematyki nielegalnych wyścigów samochodowych, do których najczęściej dochodzi w nocy.

Wyścigi | samochodowe

Okładka Street Racing Syndicate (PC)

data premiery gry:

31sie2004

PS2 XBOX GCN

11sty2005

PC

4paź2005

GBA

„Street Racing Syndicate” to kolejny produkt nawiązujący do tematyki nielegalnych wyścigów samochodowych, do których najczęściej dochodzi w nocy. Pierwotnie miał zostać wydany przez firmę 3DO, jednakże po jej upadku prawa do niego przejął ekspert w tej dziedzinie - koncern Namco. Schemat gry jest zbliżony do konkurencyjnych tytułów, tj. rozpoczynając zabawę dysponujemy niewielkimi funduszami, za które kupujemy najtańszy samochód. W nagrodę za kolejne wygrane otrzymujemy cenne pieniążki i przeznaczamy je na tuning wozu lub zamianę na szybszy model. W miarę wygrywania kolejnych imprez rosną nie tylko stawki za zwycięstwo, ale i poziom trudności. Przeciwnicy jeżdżą coraz bardziej agresywnie i dysponują podobnymi czy wręcz lepszymi pojazdami.

Gracz może zasiąść za kierownicą jednego z czterdziestu licencjonowanych pojazdów, wśród których nie zabrakło Nissana Skyline GT-R, Volkswagena Golfa IV, Toyoty Celica, Mitsubishi Lancera Evo VIII, Nissana 350Z, Toyoty Supry czy Subaru Imprezy WRX STi. Jeszcze ciekawiej prezentuje się tuning, obejmuje on zarówno kwestie wizualne (nowe reflektory, neony, wyścigowe naklejki) jak i elementy, które mają bezpośredni wpływ na zachowanie pojazdu. Gracz może kupować części od piętnastu prawdziwych firm zajmujących się szeroko pojętym tuningiem (m.in.: GReddy, VENOM, Bosch, Konig, Brembo, Yokohama, AEM, StreetGlow). Warto dodać, iż stawką w niektórych wyścigach są właśnie części pojazdów, w przypadku wygranej można więc pozbawić przeciwnika cennych komponentów (np. opon).

Nielegalne wyścigi są rozgrywane na ulicach trzech amerykańskich miast - Los Angeles, Filadelfii i Miami przy czym gracz na starcie nie ma dostępu do wszystkich metropolii i musi go sobie dopiero wywalczyć. Przygotowano dwa typy tras, są więc standardowe zamknięte tory, które wymagają przejechania określonej ilości okrążeń, ale i otwarte odcinki, na których ścigamy się tylko do wyznaczonej mety. Sporym problemem jest policja, która za wszelką cenę próbuje zatrzymać łamiących prawo kierowców. Warto też dodać, iż gracz może brać udział w rozbudowanych internetowych pojedynkach.

Model jazdy ma sprawiać wrażenie realistycznego, zadbano również o obecność uszkodzeń. Po ukończonym wyścigu należy dokonać stosownych napraw, które nie są darmowe. Może się więc okazać, iż nagroda za wygranie imprezy nie pokryje kosztów przywrócenia pojazdu do stanu używalności. Oprawa wizualna gry stoi na najwyższym poziomie, „Street Racing Syndicate” pod tym względem przypomina drugą część „NFS: Underground”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 1910 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Street Racing Syndicate

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Wymagania sprzętowe Street Racing Syndicate

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel
Street Racing Syndicate - przed premierą
Street Racing Syndicate - przed premierą

Przed premierą 7 marca 2005, 09:45

Rozpoczynając zabawę będziemy mogli pozwolić sobie na jeden ze słabszych samochodów, przy użyciu którego nie poszaleje się raczej na bardziej prestiżowych turniejach. Przy okazji warto zaznaczyć, iż w grze pojawi się około czterdziestu licencjonowanych modeli aut. Sympatyków motoryzacji muszę niestety zmartwić, gdyż poza kilkoma wyjątkami pojazdy te pojawiały się już w innych zręcznościówkach. Nie wiem jak Was, ale mnie zasiadanie po raz n-ty za kierownicą dobrze poznanej Subaru Imprezy WRX STi czy Toyoty Celica nieco już nudzi. Wśród dostępnych modeli zdecydowany prym będą wiodły wozy japońskie, które dziwnym zrządzeniem losu pojawiają się w niemal każdej zręcznościowej ścigałce. Z ciekawszych pojazdów warto jest natomiast wymienić Volkswagena Jettę czyli amerykańską odmianę Bory (Golf IV w wersji sedan) czy też Toyotę MR-S. Ten ostatni model powinien być dobrze znany miłośnikom serii Gran Turismo czy GT Advance, nie przypominam sobie natomiast, żeby pojawił się w jakiejkolwiek PeCetowej produkcji.

PC
PS2
XBOX
GCN
GBA