Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS2PSPWii
Okładka Ford Racing Off Road (PC)
OkładkaFord Racing Off Road (PC)

Ford Off Road

Ford Racing Off Road

Ford Off Road to sygnowana logiem znanego producenta samochodów gra wyścigowa, wyprodukowana przez studio Empire Interactive.

Wyścigi | samochodowe | off-road

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ford Off Road Premiera

14mar2008

PS2 PSP PC

15sie2008

Wii

Ford Off Road jest kolejną odsłoną serii niskobudżetowych arcade’owych gier wyścigowych. Cykl ten zapoczątkowany został co prawda jeszcze w 1999 roku, lecz dopiero Ford Racing 2 wyznaczył kierunek dla swoich licznych następców. Podstawową zmianą edycji Off Road jest skupienie całej uwagi na jeździe w trudnym terenie. W poprzednich grach z serii Ford Racing podobne trasy się już co prawda pojawiały, lecz stanowiły one uzupełnienie dla torów pokrytych w całości asfaltem. W opisywanej zręcznościówce tego typu obiekty znajdują się w centrum zainteresowania.

W tytule tym producent zadbał przede wszystkim o rozbudowane mistrzostwa, w których przystępujemy do wielu różnych rodzajów zawodów. Wiele z tych trybów przeniesionych zostało w niezmienionej postaci z części poprzednich, choć dodano też parę nowych typów wyścigów. Lista dostępnych pojedynków terenowych obejmuje między innymi Standard Race (zwykły wyścig, w którym należy jedynie dotrzeć do linii mety), Elimination (eliminacja, gdzie pod koniec każdego okrążenia odpada najsłabszy zawodnik), Time Trial (wyścig z czasem), Slalom, Overtake (należy wyprzedzić określoną liczbę aut w wyznaczonym czasie), One Model Race (wyścig, w którym biorą udział konkretne modele aut) i Low Damage Race (nie można zbyt często uderzać w inne auta czy elementy otoczenia). Kolejne wyścigi są sukcesywnie odblokowywane. To samo tyczy się pojazdów, tras i innych bonusów.

Pojedynki rozgrywane są na 24 różnych torach. Przygotowane przez producentów trasy są bardzo zróżnicowane. Ścigamy się między innymi w lasach czy terenach górskich, gdzie z oczywistych względów należy liczyć się z obecnością śniegu. Nie zabrakło także bardzo zdradliwych pustyń. Lista dostępnych pojazdów obejmuje w szczególności pick-upy oraz pojazdy typu SUV, sprzedawane przez tytułowego producenta i pochodzące głównie z Ameryki. W grze pojawia się między innymi koncepcyjny model Forda Bronco. W przeciwieństwie do poprzednich części serii, gdzie do woli można się było od innych rzeczy odbijać, w Ford Off Road pojawia się pełnoprawny model uszkodzeń.

Wizualnie Ford Off Road pod wieloma względami przypomina swoich poprzedników. Grafika nie stoi więc na najwyższym poziomie. Na uwagę zasługują jednak ładnie wykonane modele aut.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 293 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,3 / 10 na podstawie 56 głosów czytelników.

Ford Off Road cena w dniu premiery: 79,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Ford Off Road

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Ford Off Road Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows XP/Vista
PS2
PSP
PC
Wii