Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS1PC
Okładka Destruction Derby 2 (PS1)
OkładkaDestruction Derby 2 (PS1)

Destruction Derby 2

Nietypowe wyścigi samochodowe, w których podstawowym celem nie jest bycie najszybszym na trasie, a skuteczne demolowanie innych pojazdów uczestniczących w zmaganiach. Destruction Derby 2 zostało opracowane przez studio Reflections Interactive.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Destruction Derby 2 Premiera

25mar1996

PC

18sty1997

PS1

producent: Ubisoft Reflections wydawca: Psygnosis wydawca PL: CD Projekt S.A.

Gry podobne do Destruction Derby 2

The Need for Speed

NASCAR Rumble

Hardcore 4X4

Opracowana przez studio Reflections Interactive druga odsłona Destruction Derby to specyficzne wyścigi samochodowe, w których kierowcy rywalizują nie o bycie pierwszym na mecie, a o zniszczenie jak największej liczby konkurentów. Produkcja usprawnia wiele elementów oryginału.

Mechanika

Destruction Derby 2 różni się od innych gier wyścigowych przede wszystkim zasadami zmagań. O klasyfikacji po każdych zawodach nie decyduje kolejność minięcia linii mety, a liczba punktów zdobytych sumarycznie za zajęte miejsce oraz zniszczone pojazdy konkurentów. Gra premiuje wszystkie udane ataki na rywali, a także zdemolowane samochody. Obok tradycyjnych wyścigów na trasach twórcy przygotowali też kilka aren, na których celem jest pozostanie ostatnim kierowcą ze sprawnym autem.

W produkcji zastosowano rozbudowany na ówczesne czasy model zniszczeń. Gracze mogą kontrolować stan mechaniczny swojego samochodu, obserwując wskaźniki graficzne, które określają kolorystycznie poziom uszkodzeń w dziewięciu częściach prowadzonej maszyny.

Podstawowym trybem zabawy w Destruction Derby 2 są mistrzostwa, w których kierowcy rywalizują w czterech dywizjach po pięciu, zbierając punkty w kolejnych zawodach. Po kilku rundach najlepszy z danej ligi awansuje wyżej, a najsłabszy zostaje zdegradowany. Celem graczy jest poprowadzenie swojego kierowcy do zwycięstwa w 1. dywizji, startując z najsłabszej. Twórcy pozwolili nie tylko na zabawę na zasadach opisanych wyżej, ale też w bardziej tradycyjnej formule, w której punkty otrzymuje się tylko za miejsca zajmowane na koniec zmagań. W każdym momencie gracz może też sprawdzić się w pojedynczych zawodach lub rywalizacji z czasem bądź innymi osobami w zmaganiach wieloosobowych przez sieć.

Kwestie techniczne

Destruction Derby 2 to trójwymiarowa gra wyścigowa utrzymana w mrocznej stylistyce. Odpowiednią atmosferę bezlitosnej rywalizacji buduje soundtrack, na którym znalazły się mocne brzmienia thrash metalowych grup Jug i Tuscan.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-9  

Ocena użytkowników: 3,5 / 10 na podstawie 313 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Destruction Derby 2: 12+

Destruction Derby 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166MHz
  • 16MB RAM
  • akcelerator 3D
PC
PS1