Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS1
Okładka NASCAR Rumble (PS1)
OkładkaNASCAR Rumble (PS1)

NASCAR Rumble PS1

Zręcznościowa gra wyścigowa, która choć korzysta z licencji popularnej serii zawodów NASCAR, to zdecydowanie nie jest nastawiona na realizm. Kierowcy mogą m.in. korzystać z zebranych na trasie power-upów, by zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo.

Wyścigi | samochodowe | NASCAR

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

NASCAR Rumble Premiera PS1

31stycznia2000

producent: Electronic Arts Inc. wydawca: Electronic Arts Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

NASCAR Rumble to produkcja przygotowana przez Electronic Arts na licencji popularnej serii wyścigowej NASCAR. Gra nie stara się realnie odwzorowywać prawdziwych zmagań – stawia przede wszystkim na zabawę i efektowność.

Mechanika

Do dyspozycji posiadaczy konsoli PS1 autorzy oddali kilkanaście pojazdów. Obok tradycyjnych samochodów wyścigowych NASCAR dostępne są też rywalizujące na torach półciężarówki, a także kilka unikalnych maszyn do odblokowania, jak wózek golfowy czy auto z napędem odrzutowym.

W trakcie wyścigów każdy kierowca może używać zebranych z trasy przedmiotów, które ulepszają możliwości samochodu lub utrudniają zadanie konkurentom. Dostępne są takie udogodnienia jak dopalacz, opony zwiększające przyczepność, ale też atak zamrażający wszystkich oponentów czy ograniczająca im widoczność burza. Autorzy postawili na zręcznościowy charakter zabawy, efektowne poślizgi kontrolowane i karkołomne manewry wyprzedzania. Same trasy nie mają wiele wspólnego z autentycznymi torami z serii NASCAR, są pełne zakrętów, nierówności i skrótów.

Tryby gry

Twórcy przygotowali standardowy zestaw modułów do zabawy. Gracze mogą wystartować w pojedynczym wyścigu, zmierzyć się z konkretnym rywalem 1 na 1 lub powalczyć o pobicie rekordów czasowych. W trybie mistrzostw czeka ich szereg zawodów na różnych trasach. Kolejne zwycięstwa w turniejach pozwalają odblokować legendarnych kierowców NASCAR, takich jak Alan Kulwicki i David Pearson.

Kwestie techniczne

NASCAR Rumble wyróżnia się na tle podobnych produkcji wydanych na PS1 grafiką, w tym m.in. szczegółowymi modelami samochodów. Autorem ścieżki dźwiękowej jest Don Veca, który pracował też przy takich tytułach jak Soviet Strike, Nucklear Strike czy Dead Space.

Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe NASCAR Rumble: Odpowiednia dla każdego wieku.