Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2011, 12:34

autor: Hed

Strategy First zapowiedziało grę FlatOut 3: Chaos & Destruction. Premiera za tydzień

W przyszłym tygodniu na Steamie pojawi się gra FlatOut 3: Chaos & Destruction, w której ponownie rozwalimy dziesiątki różnych samochodów na wielu trasach. Trzecia odsłona serii jest wielką niewiadomą, gdyż tworzy je nowe studio Team6 oraz firma Strategy First.

Firma Strategy First zapowiedziała grę FlatOut 3: Chaos & Destruction, czyli kontynuację bardzo przyjemnej serii wyścigów z motywem destrukcji. Produkcja zostanie wydana już za 6 dni, a można nabyć ją w wersji przedpremierowej na Steamie. Twórcy gry ze studia Team6 obiecują, że dostaniemy dwa razy więcej godzin rozgrywki niż w poprzedniej części z 2006 roku.

FlatOut 3 ma rozwinąć cechy charakterystyczne marki, a więc przede wszystkim wszechobecną destrukcję. Rozbudowany system fizyki pozwoli graczom zniszczyć ponad 20 tysięcy elementów na każdej trasie. Producent gry poszerzył też serię o nowe pojazdy (w sumie dostaniemy ich 47), trasy (62 tory w 10 różnych środowiskach) i tryby rozgrywki (9 form zabawy).

W Chaos & Destruction będziemy się ścigać i zderzać – w grze nie zabraknie dodatkowych atrakcji w stylu aren Destruction Derby oraz tras dla wyczynowców. Pojazdy będziemy mogli masakrować także przy pomocy gestów i urządzenia Razer Hydra, napędzanego przez technologię Sixense. Produkcja zadebiutuje na Steamie, więc skorzysta z systemu Steamworks.

Nie będziemy ukrywać, że zapowiedź FlatOut 3 wzięła nas z zaskoczenia, bo o grze do tej pory nie było słychać. Takie podejście do promocji oczywiście budzi obawy: może po prostu produkcja jest kiepska? Niestety, filmy opublikowane przez wydawcę nie nastrajają optymistycznie, gdyż widać na nich przede wszystkim absurdalnie podkręcony efekt rozmycia.

Sama seria FlatOut została stworzona przez studio Bugbear Entertainment i doczekała się dwóch odsłon (FlatOut, FlatOut 2) oraz późniejszych przeróbek (FlatOut: Apokalipsa, FlatOut: Head On). Jak widać, Chaos & Destruction jest grą tworzoną przez nowe studio. FlatOut 3 zostanie wydany 13 grudnia na Steamie w cenie 29,99 euro (ok. 134 zł). Obecnie grę można kupić z 10% zniżką.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Gra na Steamie