Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2014, 10:03

autor: Sarge

DiRT 4 - rajdy samochodowe podstawą nowej odsłony serii Codemasters

Jeden z pracowników studia Codemasters potwierdził, że DiRT 4 (tytuł roboczy) skupi się na rajdach samochodowych. Ostatnie odsłony serii stawiały na różnorodność wyścigów, z czego nie byli zadowoleni fani klasycznych odsłon cyklu Colin McRae Rally, z którego wywodzi się marka DiRT.

Paul Coleman ze studia Codemasters potwierdził na Twitterze, że w kolejnej części serii DiRT nacisk położony zostanie na rajdy samochodowe. Taka odpowiedź padła na prośbę użytkownika Swana Lee. Zadał on na Twitterze pytanie, czy kolejna odsłona DiRT’a mogłaby być bardziej zorientowana na rajdy samochodowe, gdyż wielu fanów tęskni za klasycznym podejściem do tego tematu, rodem z pierwszych odsłon serii Colin McRae Rally. Paul Coleman odpowiedział bardzo krótko: „Może tak być i tak właśnie będzie”, co jednoznacznie wskazuje na to, w jakim kierunku pójdą twórcy w przypadku nowej części DiRT’a.

Zdjęcie spojlera samochodu 2015 Subaru WRX STI pojawiło się ostatnio na Twitterze dewelopera - DiRT 4 - rajdy samochodowe podstawą nowej odsłony serii Codemasters - wiadomość - 2014-01-14
Zdjęcie spojlera samochodu 2015 Subaru WRX STI pojawiło się ostatnio na Twitterze dewelopera

Ostatnie odsłony serii DiRT stawiały na różnorodność wyścigów, przez co klasyczne rajdy samochodowe występowały tak naprawdę w mniejszości. Dość powiedzieć, że w DiRT 3 zawarto ponad 100 tras, w tym tylko 38 odcinków typowo rajdowych, co i tak było dwa razy lepszym wynikiem niż w DiRT 2. Jest jednak całkiem prawdopodobne, że w DiRT 4 proporcje będą zupełnie inne.

Kilka dni temu studio Codemasters udostępniło widoczne w tej wiadomości zdjęcie przedstawiające spojler samochodu 2015 Subaru WRX STI, co może być puszczeniem oka w stronę fanów wyczekujących DiRT 4. Deweloper ostatnio zasugerował nawet, że pracuje nad co najmniej dwoma grami traktującymi o wyścigach rajdowych. Nie podano wówczas żadnych szczegółów.

Ostatnią, pełnoprawną odsłoną serii był wydany w 2011 roku DiRT 3. Tytuł poza rajdami oferował m.in. wyścigi na zamkniętych torach, zawody Gymkhana czy wyzwania driftowe. Rok później doczekaliśmy się jeszcze premiery DiRT Showdown, ale był to typowo zręcznościowy spin-off, który nie przypadł zbyt mocno do gustu fanom klasycznych odsłon serii będącej następcą cyklu Colin McRae Rally.