Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2012, 12:55

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Journey, Battlefield Heroes, Team Fortress 2) 26/6/12

Dziś piszemy m.in. o Edycji Kolekcjonerskiej gry Journey, nadchodzącej aktualizacji do strzelaniny Team Fortress 2, nowej mapie w Battlefield Heroes, a także zwycięzcach konkursu Independent Games Competition. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Revelations 2012

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Revelations 2012. Dzieło studia Dark Artz Entertainment możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Produkcja kosztuje 4,99 euro (ok. 22 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Journey

Studio thatgamecompany zapowiedziało, że 28 sierpnia w Stanach Zjednoczonych zadebiutuje pudełkowa, Kolekcjonerska Edycja gry Journey. Oprócz tego tytułu w zestawie znajdą się także dwa poprzednie dzieła kreatywnego dewelopera: flOw oraz Flower. Całość zostanie wzbogacona o komentarze twórców, materiał przedstawiający kulisy produkcji, galerię materiałów koncepcyjnych i inne atrakcje, o których przeczytacie na oficjalnej stronie internetowej. Cena zestawu została ustalona na poziomie 29,99 dolarów, czyli ok. 102 złotych bez podatku VAT.

Team Fortress 2

Firma Valve zapowiedziała kolejną aktualizację gry Team Fortress 2. W skład łatki znanej jako Pyromania wejdzie m.in. nowa mapa o nazwie Doomsday, która pozwoli „przeżyć jeden z najmroczniejszych dni w historii Team Fortress”. W przeciągu najbliższych kilkunastu godzin twórcy ujawnią więcej szczegółów na temat zawartości dodanej w aktualizacji Pyromania, która wejdzie w życie już jutro.

Google

Serwis Gizmodo Australia opublikował specyfikację tableta, którego korporacja Google Inc. ma zaprezentować w tym tygodniu podczas I/O Conference. Urządzenie miałoby zostać stworzone przez firmę Asus i charakteryzować się czterordzeniowym procesorem Tegra 3 o częstotliwości taktowania 1,3 GHz, pamięcią 1 GB RAM oraz dwunastordzeniową kartą graficzną GeForce. Tablet miałby być sprzedawany w dwóch wersjach – 8 GB za 200 dolarów (ok. 682 złote bez podatku VAT) lub 16 GB za 250 dolarów (ok. 852 złote bez podatku VAT). Trudno powiedzieć, na ile powyższe dane są prawdziwe.

Battlefield Heroes

Wczoraj minęły trzy lata od premiery gry Battlefield Heroes. Z tej okazji studio EA DICE udostępniło nową mapę Fortress Frenzy. Jest to niewielka wyspa, z której można wydostać się jednym z sześciu dostępnych mostów. Dodatkowo osoby, które do 1 lipca zalogują się na serwerach gry, otrzymają pakiet specjalnych przedmiotów, których zestawienie różni się w zależności od objętej strony konfliktu.

Wieści ze świata (Journey, Battlefield Heroes, Team Fortress 2) 26/6/12 - ilustracja #1
Battlefield Heroes to strzelanina typu free to play

Mutant Mudds

Jools Watsham ze studia Renegade Kid poinformował za pośrednictwem Twittera, że otrzymał pozytywną wiadomość e-mail od serwisu GamersGate na temat pecetowej wersji gry Mutant Mudds. Może to oznaczać, że zręcznościówka wydana na początku roku wyłącznie na 3DS-ie pojawi się również w serwisach cyfrowej dystrybucji na PC.

Independent Games Competition

Christopher Hui wygrał 175 tysięcy dolarów w konkursie Independent Games Competition organizowanym przez firmę Activision, która chciała w ten sposób wesprzeć niezależnych twórców. Zwycięzca dzięki uzyskanej kwocie stworzy Iron Dragon – lotniczą grę akcji dla urządzeń korzystających z ekranu dotykowego. Drugie miejsce i 75 tysięcy dolarów zgarnął Michael Stanton – autor sieciowej produkcji o nazwie Planet Smashers. Firma Activision ma 30 dni na dogadanie się z twórcami w sprawie wydania ich dzieł. Jeśli obie strony w tym czasie nie dojdą do porozumienia, zwycięzcy mogą negocjować z innymi wydawcami.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: