Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Resident Evil: Chronicles HD (PS3)

Resident Evil: Chronicles HD PS3

Przygotowana z myślą o użytkownikach PlayStation 3 kompilacja dwóch gier z cyklu Resident Evil, które ukazały się pierwotnie w latach 2007-2009 na konsoli Nintendo Wii.

Akcji | FPP | rail shooter | na 2 osoby | reedycje/remastery/remaki | kooperacja | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Resident Evil: Chronicles HD (PS3)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

26czerwca2012

Marka Resident Evil: Chronicles to jedna z bocznych gałęzi słynnego cyklu survival-horrorów, rozwijanego od 1996 roku przez firmę Capcom. Od głównego nurtu różni ją konwencja gatunkowa. Tytuły z tej sub-serii nie są bowiem klasycznymi grami akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), ale pierwszoosobowymi rail shooterami (tzw. celowniczki). Takie rozwiązanie podyktowane zostało chęcią wykorzystania możliwości kontrolera Wii Remote. Deweloperzy doszli do przekonania, że podobny efekt można uzyskać z PlayStation Move i pod tym kątem tworzona była kompilacja Resident Evil: Chronicles HD przeznaczona na konsolę PlayStation 3.

W zestawie znalazły się dwie gry wydane wcześniej wyłącznie w wersji na Nintendo Wii: Resident Evil: The Umbrella Chronicles (2007) oraz Resident Evil: The Darkside Chronicles (2009).

Fabuła The Umbrella Chronicles stanowi swoiste streszczenie wydarzeń przedstawionych w Resident Evil Zero, Resident Evil i Resident Evil 3: Nemesis, wzbogacone o wątki finalnego upadku tytułowej organizacji. W poszczególnych misjach gracze mają okazję wcielić się m.in. Rebeccę Chambers, Billy'ego Coena, Jill Valentine, Chrisa Redfielda, Carlosa Olivierę i Alberta Weskera, odwiedzając szereg dobrze znanych miejsc, w tym posiadłość, posterunek policji, wioska czy ulice Racoon City.

W The Darkside Chronicles przedstawiono z kolei historię Leona S. Kennedy'ego i Claire Redfield, ukazaną wcześniej Resident Evil 2 oraz Resident Evil Code: Veronica i wzbogaconą o kilka dodatkowych wątków.

W porównaniu z oryginalnymi wersjami, tytuły wchodzące w skład kompilacji Resident Evil: Chronicles HD wyróżniają się oprawą wizualną dostosowaną do standardu High-Definition, wsparciem dla kontrolera PlayStation Move (choć grać można również z wykorzystaniem tradycyjnych padów) oraz systemem Trofeów. Użytkownicy usługi PlayStation Network mogą zdecydować się na zakup całego zestawu lub każdej z gier z osobna.

Zobacz pełny opis gry

Oczekiwania czytelników: 8.8 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Resident Evil: Chronicles HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Resident Evil: Chronicles HD

Sony PlayStation 3

Wykorzystuje: PlayStation Network + dodatkowo (PS3): PlayStation Move