Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2011, 15:03

autor: Olek

Atrakcje „Strefy Gier” na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi

W przyszłym tygodniu rusza 22. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi. Tym razem atrakcji dla miłośników grania nie zabraknie. Na imprezie pojawią się m.in. twórcy Wiedźmina 2 i Two Worlds II.

Akira Yamaoka, kompozytor muzyki do gier z cyklu Silent Hill, będzie gościem specjalnym rozpoczynającego się w przyszłym tygodniu Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Organizatorzy obiecują, że tym razem część poświęcona grom wideo nie będzie jedynie dodatkiem do imprezy. Hotel Centrum przy ul. Kilińskiego, gdzie ulokowana zostanie „Strefa Gier”, odwiedzą m.in. przedstawiciele studiów CD Projekt RED, Reality Pump i 11bit oraz twórcy nowej audiogry 1812: Serce Zimy.

Od 2009 roku formuła Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi poszerzona została o komponent związany z grami komputerowymi i wideo. Pomysł „Strefy Gier” okazał się na tyle trafiony, że wszedł na stałe do programu imprezy. Jej tegoroczna edycja rozpocznie się 30 września i potrwa do 2 października. Dla miłośników gier przygotowano szereg atrakcji, w tym prelekcje z udziałem publicystów i bloggerów oraz spotkania z twórcami m.in. Wiedźmina 2 i Two Worlds II. Melomani z pewnością nie powinni przegapić koncertu galowego, na którym zagrają Akira Yamaoka oraz zespół Cool Kids Of Death.

Atrakcje „Strefy Gier” na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi - ilustracja #1

Tradycyjnie już w „Strefie Gier” nie zabraknie propozycji dla miłośników ostrych starć. W programie znalazły się turnieje Tekken 6, Mortal Kombat i Marvel vs Capcom 3. Podczas imprezy przewidziano również 7. finał Ligi Cybersport w grach Counter Strike 1.6 i League Of Legends oraz rozstrzygnięcie wrześniowych turniejów z cyklu GOPL4 organizowanych przez Electronic Sports League Polska. Chętni będą mogli zmierzyć się również w otwartych rozgrywkach Counter Strike 1.6, Call Of Duty 4: Modern Warfare, F1 2010 oraz FIFA 12, a dla miłośników retrogrania przygotowana zostanie także specjalna sala tematyczna „8bit jest git”.

Warto przypomnieć, że Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi to największa tego typu impreza w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku przyjadą na nią m.in. argentyński rysownik Eduardo Risso (100 Naboi, Batman, Spider-Man, Chicanos, Ja Wampir), amerykański scenarzysta Brian Azzarello (100 Naboi, Hellblazer, Batman, Loveless, Banner) oraz Simon Bisley, brytyjski twórca kultowych komiksów (Lobo, Slaine, Batman, Hulk), ilustrator i autor okładek płyt grup heavy-metalowych.

Szczegółowy program imprez, wraz z lokalizacją poszczególnych miejsc spotkań, znaleźć można na stronie festiwalu.

  1. 22. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi