Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2011, 11:50

autor: Łosiu

Premiera Rise of Immortals w tym miesiącu

Każdy chętny aby zagrać w nową grę z gatunku MOBA będzie miał na to szansę 12 września, kiedy to zadebiutuje Rise of Immortals. Gra studia Petroglyph oprócz rozgrywki typowej dla klonów DotA oferuje nam elementy gier MMO oraz rozbudowane opcje społecznościowe.

12 września będzie miała premierę gra studia Petroglyph z gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) o tytule Rise of Immortals. Zespół złożony z dawnych członków Westwoodu, znany jest między innymi dzięki Star Wars: Empire at War, można się więc spodziewać, że klon Defense of the Ancients w ich wykonaniu będzie interesujący.

Premiera Rise of Immortals w tym miesiącu - ilustracja #1

Tak jak jej siostry League of Legends i Heroes of Newerth, gra ma być wydana jako free-to-play. Na starcie dostępnych będzie dwunastu bohaterów (tu nazywanych Nieśmiertelnymi), co nie jest wielką liczbą, ale kolejni mają być dodawani. Każdą z postaci będzie można rozwijać, zdobywając poziomy doświadczenia, dodając umiejętności, kupując sprzęt i... pety. Nie jest to jedyny element w grze przypominający MMO. Starcia przeciwko NPC oferują między innymi instancje pozwalające na zdobywanie lepszego sprzętu, choć oczywiście najważniejsza jest standardowa dla MOBA rozgrywka 5v5 angażująca żywych przeciwników. Tworzenie gier, zakładanie klanów i sprawdzanie rankingów ma być ułatwione dzięki naciskowi na społecznościowy aspekt pozycji.

Beta test tytułu niedługo się kończy. Osoby, które zgłosiły się do niego (lub przyłączą się w najbliższym czasie) otrzymają po właściwym starcie gry 1000 sztuk wirtualnego złota (odpowiednik 10$) do wydania w grze oraz unikalny skin dla jednej z postaci.