Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweX360PS3PC
Okładka Unearthed: Trail of Ibn Battuta (X360)

Unearthed: Trail of Ibn Battuta

Unearthed: Trail of Ibn Battuta to gra akcji z elementami zręcznościówki. Gracze mają okazję wcielić się w awanturnika Farisa Jawada i wyruszyć tropem słynnego XIV-wiecznego podróżnika.

Przygodowe | TPP | przygodowe gry akcji

Okładka Unearthed: Trail of Ibn Battuta (X360)

data premiery gry:

anulowana

X360

29maj2013

PS3 PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Unearthed: Trail of Ibn Battuta jest pierwszą grą w dorobku saudyjskiego studia Semaphore. Deweloperzy postanowili skorzystać z bogactwa historycznego krajów regionu Bliskiego Wschodu, a co za tym idzie wpleść w fabułę odniesienia do autentycznych postaci i faktów. Jako źródło inspiracji wskazać można także serię Uncharted, z którą Unearthed: Trail of Ibn Battuta łączy m.in. widok z perspektywy trzeciej osoby, liczne elementy zręcznościowe oraz kinowe ujęcia akcji.

Głównymi postaciami w grze są łowca przygód Faris Jawad oraz jego siostra, archeolog Dania. Wpadają oni na trop XIV-wiecznego arabskiego podróżnika Ibn Battuty i jego śladem ruszają w pełną niebezpieczeństw podróż wiodącą m.in. przez marokańskie góry, port w Aleksandrii, wąskie ulice Damaszku i metropolię Dubaju. Ich plany próbują pokrzyżować wojskowy watażka, handlarz broni i bogaty przemytnik antyków.

Unearthed: Trail of Ibn Battuta wymyka się wąskim próbom kategoryzacji. Dzieło studia Semaphore posiada elementy charakterystyczne dla gry akcji, zręcznościówki, platformówki, a nawet strzelaniny czy bijatyki. Twórcy starali się, by fabuła kampanii głównej – zaprojektowanej wyłącznie z myślą o rozgrywce jednoosobowej - obfitowała w zaskakujące zwroty akcji i odznaczała się dużym dynamizmem.

Gra korzysta z silnika graficznego Unity, którego podstawową zaletą jest możliwość łatwej adaptacji na różne platformy sprzętowe. Ma to jednak swoje konsekwencje w jakości oprawy wizualnej, która wyraźnie odstaje chociażby od standardów wyznaczonych przez serię Uncharted.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 10 / 10 na podstawie 680 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4,5 / 10 na podstawie 290 głosów czytelników.

Gry podobne do Unearthed: Trail of Ibn Battuta

Wymagania wiekowe Unearthed: Trail of Ibn Battuta

odpowiednia dla każdego wieku

Unearthed: Trail of Ibn Battuta - śladami arabskiego podróżnika

wiadomość26 czerwca 2011

Uprzedzając wątpliwości, to nie jest błędna pisownia tytułu. Nie chodzi bowiem o kolejną odsłonę serii Uncharted. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że Unearthed: Trail of Ibn Battuta ma być bliskowschodnią odpowiedzią na popularność przygód Nathana Drake'a. Wcielając się w awanturnika Farisa Jawada jeszcze tego lata gracze będą mieli okazję wyruszyć tropem słynnego, średniowiecznego podróżnika.

PC
X360
PS3