Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka Indiana Jones (2010) (PS3)
OkładkaIndiana Jones (2010) (PS3)

Indiana Jones (2010)

Indiana Jones jest nieukończonym projektem przygodowej gry akcji z tytułowym archeologiem w roli głównej. Prace nad tytułem prowadziło studio deweloperskie firmy LucasArts.

Akcji | TPP | filmy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Indiana Jones (2010) Premiera

anulowana

X360 PS3

producent: LucasArts wydawca: LucasArts Strona oficjalna

Indiana Jones to pierwsza przygodowa gra akcji ze słynnym archeologiem w roli głównej, która została stworzona przez koncern LucasArts z myślą o konsolach nowej generacji.

Akcja programu, którego scenariusz powstał pod dyrektywą George’a Lucasa, przeniesie nas do burzliwego roku 1939. Indiana Jones weźmie udział w fantastycznej przygodzie, która jak zwykle kręci się wokół biblijnych artefaktów. Podróżując po całym świecie, począwszy od dzielnicy Chinatown w San Francisco, na świętych miejscach naszego globu kończąc, archeolog i awanturnik w jednej osobie jest zmuszony walczyć z wrogiem przy pomocy pięści, bicza i rewolweru oraz układać w całość kolejne elementy układanki, prowadzące do odkrycia wielkiej tajemnicy. W trakcie zabawy spotkasz starych, znanych z filmowej trylogii znajomych, poznasz nowych bohaterów i odwiedzisz sojuszników, rozrzuconych po całym globie.

Indiana Jones zachwyca wykorzystaniem nowatorskich technologii, które wysoko podnoszą poprzeczkę producentom gier akcji. Najlepszym przykładem jest tu NaturalMotion, czyli zbiór algorytmów odpowiedzialnych za zachowanie bohaterów niezależnych, sterowanych przez komputer. Technologia pozwala postaciom na poruszanie się, działanie, a nawet myślenie w taki sposób, jak robią to ludzie. Gra cały czas śledzi aktualną sytuację i w locie dostosowuje wszystkie reakcje. W przypadku potknięcia się, bohaterowie spróbują natychmiast odzyskać równowagę. Jeśli dana postać spadnie w przepaść, w trakcie lotu wykona ruchy pozwalające na złapanie się krawędzi skał. Każda akcja jest niepowtarzalna, dlatego powtórna rozgrywka okaże się zupełnie inna.

Drugą z technologii wykorzystanych w Indiana Jones jest Digital Molecular Matter, która została opracowana przez studio Pixelux Entertainment. Przynosi ona niespotykany dotąd realizm w grach kolejnej generacji. Środowisko, w którym porusza się gracz jest całkowicie interaktywne i reaguje na jego poczynania tak, jak w rzeczywistym świecie. Kruszące się ściany, pękające szkło, kołyszące się rośliny – wszystkie obiekty liczone w czasie rzeczywistym zachowują się piekielnie realistycznie. W pełni interaktywne środowisko przekłada się oczywiście na sposób prowadzenia rozgrywki. W Indiana Jones elementy otoczenia można zniszczyć – wszystko zależy od użytych środków. Wykorzystując zmieniające się z każdą chwilą warunki oraz zachowanie bohaterów niezależnych, gracz może pozbyć się wrogów w różnorodny sposób – ogranicza go tylko jego inwencja.

W Indiana Jones zobaczymy również szalone pościgi, przypominające doskonale znane sceny z filmowej trylogii. Rajd ciężarówkami z Poszukiwaczy Zaginionej Arki, ucieczka wagonikami w kopalni ze Świątyni Zagłady, czy też próba przechwycenia czołgu z Ostatniej Krucjaty – wiele podobnych sytuacji czeka nas podczas eksploatacji gry.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Oczekiwania czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 425 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Indiana Jones (2010): Odpowiednia dla każdego wieku.

PS3
X360