Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2009, 13:53

autor: Dorota "vampire" Drużko

Szykuje się nowa gra z Indianą Jonesem?

Wczoraj firma Activision wyjawiła swoją europejską listę wydawniczą na najbliższych kilka miesięcy. Oprócz tego, że pojawiły się na niej orientacyjne daty premiery kilku zapowiadanych wcześniej produkcji przypadkiem wyjawiła także nową grę z najpopularniejszym hollywoodzkim archeologiem w roli głównej.

Wczoraj firma Activision zaprezentowała swoją europejską listę wydawniczą na najbliższych kilka miesięcy. Oprócz tego, że pojawiły się na niej orientacyjne daty premier kilku zapowiadanych wcześniej produkcji - wyznaczonego na maj Guitar Hero: Metallica oraz mających się ukazać w drugim kwartale Monsters vs Aliens i X-Men Origins: Wolverine - przypadkiem wyjawiła także nową grę z najpopularniejszym hollywoodzkim archeologiem w roli głównej - Indiana Jones and the Sceptre of Kings. Program miałby trafić wyłącznie na starszą konsolę Sony - PS2, handheldy PSP i Nintendo DS oraz Nintendo Wii w drugim kwartale tego roku. Niestety wkrótce po tym, jak informacja rozeszła się w sieci francuski serwis LiveWii otrzymał email od Activision, że zaszła pomyłka i tytuł ten nie powinien znaleźć się na liście wydawniczej firmy.

Mimo oświadczenia wydawcy raczej mało prawdopodobnym jest, aby nastąpiła aż taka pomyłka i cały tytuł wraz z wymienionymi platformami nigdy nie istniał. Warto wspomnieć, że pod koniec sierpnia na oficjalnej stronie PEGI można było znaleźć sklasyfikowaną grę - Indiana Jones and the Staff of Kings (tytuł miał odnosić się do laski Mojżesza, którą według Biblii prorok rozdzielił Morze Czerwone) przeznaczoną na handheldy i mającą ukazać się w Europie właśnie za sprawą Activision. Jak widać tytuły te są do siebie bardzo zbliżone (scepter oznacza symbol władzy królewskiej, czyli berło, w taki sposób można też przetłumaczyć słowo staff), być może chodzi więc o tę samą grę choć nieco inaczej nazwaną.

Przypomnijmy też, że niestety nie wiadomo czy mający się ukazać w tym roku na konsolach nowej generacji Xbox 360 i PS3 Indiana Jones rzeczywiście ujrzy światło dzienne.