Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Battlefield 2: Special Forces (PC)

Battlefield 2: Jednostki Specjalne PC

Battlefield 2: Special Forces

Special Forces jest oficjalnym rozszerzeniem gry Battlefield 2, skupiającym się w całości na odzwierciedleniu potyczek elitarnych oddziałów specjalnych, tak diametralnie różniących się od starć regularnych oddziałów wojskowych.

To jest dodatek do gry Battlefield 2.

Akcji | FPP | Battlefield | współczesne konflikty | strzelanki

PC Windows
Okładka Battlefield 2: Special Forces (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22listopada2005

25listopada2005

pudełko PL

Special Forces jest oficjalnym rozszerzeniem gry Battlefield 2, skupiającym się w całości na odzwierciedleniu potyczek elitarnych oddziałów specjalnych, tak diametralnie różniących się od starć regularnych oddziałów wojskowych. Pozwala ono na wcielenie się w żołnierza jednej z sześciu frakcji, którymi są: Navy SEALs, SAS, Specnaz, MEC Special Forces, Rebelianci oraz powstańcy. Podobnie jak w pierwowzorze, tak i tutaj zmagamy się z przeciwnikami w jednym trybie rozgrywki, jakim jest Conquest.

Dodatek oferuje swoim nabywcom kilka nowych „pól bitewnych”, pozwalających m.in. zmagać się na terenach zurbanizowanych, lotnisku, czy też walczyć z oponentami na mapach nocnych, używając noktowizora, będącego nowym elementem wyposażenia ekwipunku. Wzbogacony został także arsenał broni, który zawiera 12 nowych narzędzi eksterminacji, w tym np. karabiny SCAR-L i SCAR-H, przeznaczone dla armii amerykańskiej. Do dyspozycji żołnierzy oddano również linkę do zjazdów z wyższych kondygnacji (potocznie nazywana zip-line), kotwiczkę oraz granaty oślepiające.

Mimo, iż do rozgrywki wprowadzono 10 nowych pojazdów (w tym śmigłowiec Apache Longbow i wojskowy pojazd ATV), autorzy zdecydowali się położyć większy nacisk na konfrontacje piechoty. Poszczególne poziomy nie są już tak rozległe, jak w pierwowzorze, jednakowoż serwery mogą na nich pomieścić identyczną liczbę wirtualnych żołnierzy, co we właściwym Battlefield 2, czyli maksymalnie 64 graczy. Ci, dzięki specjalnemu systemowi rankingowemu, zależnie od swoich poczynań na polu bitwy, mogą awansować na kolejne stopnie wojskowe.

Za efektowną oprawę wizualną odpowiada ten sam „silnik” graficzny, który został zastosowany przez twórców w pierwowzorze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 64  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 520 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79 PLN

Klasyfikacja PEGI Battlefield 2: Jednostki Specjalne

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Battlefield 2: Jednostki Specjalne

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256MB RAM (GeForce 5700 lub lepsza)
  • Windows XP
Battlefield 2: Jednostki Specjalne - recenzja gry
Battlefield 2: Jednostki Specjalne - recenzja gry

Recenzja 17 stycznia 2006, 11:27

Wszystkie jednostki (nawet jeżeli są na tyle biedne, że nie powinny mieć mundurów i ciężkich pojazdów) mają na stanie kilka ciekawych zabaweczek. Jedną z nich jest noktowizor. Chyba wiadomo jak działa – włączamy, i noc staje się jasnozielona. Pojawiły się również maski przeciwgazowe i granaty błyskowe. Zdecydowanie najciekawszymi gadżetami są lina z hakiem (umożliwiająca wejście na większość dachów) oraz linka zjazdowa (jak sama nazwa wskazuje, można po niej zjechać z punktu A do punktu B). Przyznam szczerze, że jeszcze nigdy w serii Battlefield poruszanie się nie było tak ciekawe. Wyobraźcie sobie tylko – pociski przeciwpancerne lecące ze wszystkich podwyższeń, nawet z tych, do których nie da się dojść po drabinie... gra robi się dzięki temu jeszcze bardziej nieprzewidywalna. A linka do zjeżdżania? Taki przejazd na wrogie pozycje pod osłoną snajperów – to jest coś! Mówiąc krótko, nowe zabawki są świetne. Dosyć często się z nich korzysta – producent nie dodał ich jedynie dla sloganu „nowe, świetne gadżety idealne dla służb specjalnych!”. I za co chwała twórcom gry!