Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Battlefield 2: Special Forces (PC)
OkładkaBattlefield 2: Special Forces (PC)

Battlefield 2: Jednostki Specjalne PC

Battlefield 2: Special Forces

Special Forces jest oficjalnym rozszerzeniem gry Battlefield 2, skupiającym się w całości na odzwierciedleniu potyczek elitarnych oddziałów specjalnych, tak diametralnie różniących się od starć regularnych oddziałów wojskowych.

To jest dodatek do gry Battlefield 2.

Akcji | FPP | Battlefield | współczesne konflikty | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battlefield 2: Jednostki Specjalne Premiera PC

22listopada2005

pudełko PL

25listopada2005

producent: EA DICE / Digital Illusions CE wydawca: Electronic Arts Inc. wydawca PL: Electronic Arts Polska Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Special Forces jest oficjalnym rozszerzeniem gry Battlefield 2, skupiającym się w całości na odzwierciedleniu potyczek elitarnych oddziałów specjalnych, tak diametralnie różniących się od starć regularnych oddziałów wojskowych. Pozwala ono na wcielenie się w żołnierza jednej z sześciu frakcji, którymi są: Navy SEALs, SAS, Specnaz, MEC Special Forces, Rebelianci oraz powstańcy. Podobnie jak w pierwowzorze, tak i tutaj zmagamy się z przeciwnikami w jednym trybie rozgrywki, jakim jest Conquest.

Dodatek oferuje swoim nabywcom kilka nowych „pól bitewnych”, pozwalających m.in. zmagać się na terenach zurbanizowanych, lotnisku, czy też walczyć z oponentami na mapach nocnych, używając noktowizora, będącego nowym elementem wyposażenia ekwipunku. Wzbogacony został także arsenał broni, który zawiera 12 nowych narzędzi eksterminacji, w tym np. karabiny SCAR-L i SCAR-H, przeznaczone dla armii amerykańskiej. Do dyspozycji żołnierzy oddano również linkę do zjazdów z wyższych kondygnacji (potocznie nazywana zip-line), kotwiczkę oraz granaty oślepiające.

Mimo, iż do rozgrywki wprowadzono 10 nowych pojazdów (w tym śmigłowiec Apache Longbow i wojskowy pojazd ATV), autorzy zdecydowali się położyć większy nacisk na konfrontacje piechoty. Poszczególne poziomy nie są już tak rozległe, jak w pierwowzorze, jednakowoż serwery mogą na nich pomieścić identyczną liczbę wirtualnych żołnierzy, co we właściwym Battlefield 2, czyli maksymalnie 64 graczy. Ci, dzięki specjalnemu systemowi rankingowemu, zależnie od swoich poczynań na polu bitwy, mogą awansować na kolejne stopnie wojskowe.

Za efektowną oprawę wizualną odpowiada ten sam „silnik” graficzny, który został zastosowany przez twórców w pierwowzorze.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 64  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 520 głosów czytelników.

Battlefield 2: Jednostki Specjalne cena w dniu premiery: 79 PLN

Klasyfikacja PEGI Battlefield 2: Jednostki Specjalne

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Battlefield 2: Jednostki Specjalne Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256MB RAM (GeForce 5700 lub lepsza)
  • Windows XP