Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2010, 12:37

autor: Jiker

Disney Guilty Party - kryminalna historia dla całej rodziny

Firma Disney Interactive Studios ujawniła pierwsze szczegóły dotyczące gry Disney Guilty Party, przeznaczonej wyłącznie na Nintendo Wii. Najnowsza produkcja studia Wideload Games (Stubbs the Zombie, Hail to the Chimp) zadebiutuje w drugiej połowie bieżącego roku.

Firma Disney Interactive Studios ujawniła pierwsze szczegóły dotyczące gry Disney Guilty Party, przeznaczonej wyłącznie na Nintendo Wii. Najnowsza produkcja studia Wideload Games (Stubbs the Zombie, Hail to the Chimp) zadebiutuje w drugiej połowie bieżącego roku.

W Disney Guilty Party wcielimy się w członków Agencji Detektywistycznej Dickensa, którym zlecono rozwiązanie zagadki tajemniczego Mr. Valentine’a. Doprowadzenie sprawy do końca wymagać będzie odwiedzin różnych zakątków globu. Całość zostanie utrzymana w klimacie charakterystycznym dla historii kryminalnych. Należy jednak zwrócić uwagę, że będziemy mieć tu do czynienia przede wszystkim z produkcją familijną. Nie uświadczymy tu zatem mrocznej fabuły bądź drastycznych zbrodni. Wydarzenia widoczne na ekranie będą się cechować sporą dozą humoru.

Disney Guilty Party - kryminalna historia dla całej rodziny - ilustracja #1

Produkcja dopuszczać będzie możliwość toczenia rozgrywki zarówno w trybie współpracy, jak i rywalizacji o miano najlepszego detektywa. W obu przypadkach gracze rozpoczną zabawę od wyboru bohatera, po czym przystąpią do badania miejsc zbrodni w poszukiwaniu wskazówek i śladów. Po uzbieraniu wystarczającej liczby dowodów będą mogli doprowadzić do rozwiązania kolejnego fragmentu zagadki, a w efekcie – całej sprawy Mr. Valentine’a.

Właściwa rozgrywka zostanie podzielona na kilka etapów. Pierwsze z nich polegać będą na zbieraniu tropów, badaniu uzyskanych dowodów (w większości przypadków poprzez udział w różnorakich mini-grach), a także przesłuchiwaniu świadków. Po zdobyciu wystarczającej liczby wskazówek przystąpimy do ich łączenia, a następnie wyciągania odpowiednich wniosków. W tym ostatnim fragmencie z pomocą przyjdzie specjalny notebook należący do Agencji Detektywistycznej Dickensa, wyposażony w szereg programów pomocnych w prowadzeniu śledztwa.

Disney Guilty Party - kryminalna historia dla całej rodziny - ilustracja #2

Na potrzeby gry Disney Guilty Party twórcy zdecydowali się opracować zaawansowany system kontroli, wykorzystujący w pełni możliwości Wiimote’a. Obiecują przy tym, że dzięki temu zabiegowi produkcja będzie zapewniać bardzo wysoki poziom interakcji, co w przypadku kryminalnej historii jest niezwykle istotne. Warto odnotować, że Disney Guilty Party jest zupełnie nową marką i przy okazji pierwszą, opracowaną przez Wideload Games dla Disney Interactive Studios.

Zapraszamy do zobaczenia zwiastuna oraz oficjalnej strony gry.