Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2010, 12:52

autor: Olek

Drużyna marzeń dla każdego – FIFA 10 Ultimate Team już do pobrania

W zasobach PlayStation Network oraz Xbox LIVE Marketplace pojawił się dodatkowy tryb zabawy dla gry FIFA 10. Dzięki Ultimate Team posiadacze konsol PlayStation 3 i Xbox 360 będą mogli stworzyć od podstaw własne „drużyny marzeń”.

W zasobach PlayStation Network oraz Xbox LIVE Marketplace pojawił się dodatkowy tryb zabawy dla gry FIFA 10. Dzięki Ultimate Team posiadacze konsol PlayStation 3 i Xbox 360 będą mogli stworzyć od podstaw własne „drużyny marzeń”.

Tryb Ultimate Team zadebiutował jeszcze w ubiegłorocznej odsłonie piłkarskiej serii FIFA i był jednym z najchętniej pobieranych dodatków typu DLC wydanych przez EA Sports. Świadczą o tym liczby. Przy pomocy FIFA 09 Ultimate Team gracze zorganizowali ponad 10 mln aukcji i transferów, wydając na nie przeszło 10 mld monet.

Drużyna marzeń dla każdego – FIFA 10 Ultimate Team już do pobrania - ilustracja #1

W FIFA 10 Ultimate Team nie wystarczy zebrać najlepszych piłkarzy.

FIFA 10 Ultimate Team stanowi rozwinięcie sprawdzonego pomysłu. Korzystając z dodatku gracze mogą zbudować i samodzielnie poprowadzić nawet kilka drużyn, pozyskując do nich zawodników spośród ponad 7500 piłkarzy dostępnych w grze. Nie wystarczy jednak kupić najlepszych... Potrzeba jeszcze odpowiedniej taktyki, strategii, a nawet troski o relacje między zawodnikami.

Właśnie owa tajemnicza „chemia” to coś z czego jesteśmy najbardziej zadowoleni w drugiej odsłonie Ultimate Team. Te zmiany wprowadziliśmy m.in. dzięki wskazówkom graczy. To czy wśród piłkarzy panować będzie dobra atmosfera, zależy od wielu czynników – podkreśla Paul Hossack, główny producent dodatku Ultimate Team do FIFA 10.

Podobnie jak w normalnych rozgrywkach sieciowych w FIFA 10 Ultimate Team gracze sami decydować będą z jak silnymi oponentami chcą się zmierzyć. Przewidziano także turnieje, do których dostęp zyskają zespoły o odpowiednio wysokich umiejętnościach (gwiazdki). Wygrana na wyższym poziomie trudności umożliwi zyskanie większej liczby monet, czyli waluty, za którą można rozwijać drużynę.

Zainteresowani nowym DLC do FIFA 10 mogą przetestować dodatek w wersji trial. Jest ona w pełni funkcjonalna, ale umożliwia rozegranie tylko 5 meczów. Stan gry może być jednak przeniesiony do pełnej wersji FIFA 10 Ultimate Team, za którą zapłacić trzeba 18 zł (PSN) lub 400 Microsoft Points (XBLM).