Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2009, 18:05

autor: aRusher

FIFA 09 z nowym trybem - Ultimate Team

Ekipa EA Sports jest bardzo dumna z najnowszej odsłony piłkarskiej serii FIFA – nie bez powodu zresztą. Ostatnio Peter Moore obruszył się na widok braku tej pozycji w zestawieniu pięćdziesięciu najlepszych produkcji 2008 roku. Świetna gra, jaką jest FIFA 09 może wkrótce stać się jeszcze lepsza, gdy autorzy udostępnią posiadaczom PS3 i Xboxa 360 do ściągnięcia dodatkową zawartość, wprowadzającą now

Ekipa EA Sports jest bardzo dumna z najnowszej odsłony piłkarskiej serii FIFA – nie bez powodu zresztą. Ostatnio Peter Moore obruszył się na widok braku tej pozycji w zestawieniu pięćdziesięciu najlepszych produkcji 2008 roku. Świetna gra, jaką jest FIFA 09 może wkrótce stać się jeszcze lepsza, gdy autorzy udostępnią posiadaczom PS3 i Xboxa 360 do ściągnięcia dodatkową zawartość, wprowadzającą nowy, sieciowy tryb rozgrywki, o nazwieUltimate Team.

Za stworzenie tej opcji odpowiada wyznaczona z pracowników EA Sports grupa, która – jeśli wierzyć Andrew Wilsonowi, wiceprezesowi marki FIFA – zrobiła grę w grze. Ultimate Team pozwala skompletować drużynę, która zmierzy się online z zespołami graczy z całego świata, by zająć wysokie miejsce w lidze lub zdobyć trofeum w jednym z licznych turniejów.

Podczas gry, za zdobytą w meczach walutę nabywać będziemy wirtualne karty różnych typów, w tym piłkarzy, personel, kontrakty, formacje, taktyki i wiele innych – ich skuteczność jest określana jednym z trzech kolorów (brązowy, srebrny lub złoty). Aby zwyciężyć, trzeba będzie nie tylko mieć najlepszych zawodników, ale też dobrego menedżera i odpowiednią strategię. W sukcesie pomogą również karty dające nam taktyczną przewagę, których można będzie użyć w trakcie meczu. Osobiście odnoszę wrażenie, że wszelakie kartoniki zrobiły się ostatnio modnym środkiem do tego typu celów (przykładem niech będzie nadchodzące BattleForge – tym bardziej, że w Ultimate Team, podobnie jak tam, będzie można handlować kartami z innymi graczami, jak i kupować je za prawdziwe pieniądze/punkty Microsoftu).

Dodatek ma się charakteryzować dużymi możliwościami personalizacji różnych elementów gry – począwszy od graczy i stadionów, na herbach skończywszy. Do naszej dyspozycji oddanych zostanie ponad 4000 zawodników, z których zbudujemy wymarzoną drużynę. Po raz pierwszy w historii serii FIFA, Ultimate Team zaoferuje wsparcie dla systemu Trofeów z PS3.

Według słów Wilsona, Ultimate Team wciągnie fanów wirtualnej piłki nożnej na setki godzin. Jak będzie naprawdę – zobaczymy. Dodatek ma zostać udostępniony do ściągnięcia 19 marca tego roku – gracze otrzymają możliwość darmowego rozegrania pięciu meczy zanim zdecydują się na kupno tej „gry w grze”. Niestety, póki co nie wiemy ile wspomniany zakup miałby kosztować.

Poniżej znajdziecie kilka screenów:

FIFA 09 z nowym trybem - Ultimate Team - ilustracja #1

Piłkarzy w boosterach sprzedają! Się porobiło...

FIFA 09 z nowym trybem - Ultimate Team - ilustracja #2

Widać nie tylko ja pozazdrościłem fryzury bohaterowi gry Afro Samurai

FIFA 09 z nowym trybem - Ultimate Team - ilustracja #3

FIFA 09 z nowym trybem - Ultimate Team - ilustracja #4

FIFA 09 z nowym trybem - Ultimate Team - ilustracja #5

Ten pan po prawej na dole ma w sobie coś z Grega Zeschuka, nieprawdaż?