Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCXONEPS4
Okładka Titan Quest: Ragnarok (PC)

Titan Quest: Ragnarok

Rozbudowany dodatek do gry hack-and-slash Titan Quest Anniversary Edition. Rozszerzenie Titan Quest: Ragnarok wprowadza nowy akt, kolejnych przeciwników, nowe wyposażenie, a także poprawia oprawę graficzną.

To jest dodatek do gry Titan Quest: Anniversary Edition.

RPG | hack'and'slash | widok izometryczny | mitologia nordycka | kooperacja | RPG akcji

Okładka Titan Quest: Ragnarok (PC)

data premiery gry:

17lis2017

PC

24mar2020

XONE PS4

Titan Quest: Ragnarok to duże rozszerzenie do wydanego w 2016 roku hack-and-slasha Titan Quest Anniversary Edition. Nie jest to samodzielny dodatek, więc do działania wymagana jest „podstawka”. Za tytuł odpowiada studio Pieces Interactive, twórcy m.in. gry Magicka 2.

Mechanika

Dodatek wprowadza szereg nowinek, jednak nie zmienia ogólnej mechaniki rozgrywki. Gracze trafiają na niezbadane terytoria północnej Europy, gdzie czeka na nich kolejna przygoda, ujęta w ramy piątego aktu. W trakcie rozgrywki eksplorujemy kilka dużych lokacji, w tym krainę Celtów, Nordów i asgardzkich bogów. Zabawa skupia się oczywiście na walce. Wraz z Titan Quest: Ragnarok doczekaliśmy się nowych przeciwników oraz bossów, np. groźnych wilków i lodowych zjaw. W starciach pomaga nam unikalne wyposażenie. W nasze ręce trafiają chociażby celtyckie tarcze, germańskie miecze oraz kolejne artefakty i talizmany.

Ponadto deweloperzy podnieśli maksymalny poziom doświadczenia do 85. oraz wprowadzili dziesiąte mistrzostwo, które w połączeniu ze starymi daje w sumie 45 kombinacji. Co ciekawe, dodatek zmodyfikował nieco wcześniejsze lokacje, by pojawiły się w nich m.in. nowe przedmioty i tajemnice.

Kwestie techniczne

Titan Quest: Ragnarok ulepsza oprawę graficzną. Twórcy zatroszczyli się o nowe shadery i efekty, poprawioną fizykę oraz delikatnie zmieniony interfejs. Dodatkowo pojawiło się więcej opcji personalizowania sterowania oraz poprawione narzędzia modyfikowania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-6  

Ocena czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 143 głosów czytelników.

Gry podobne do Titan Quest: Ragnarok

Klasyfikacja PEGI Titan Quest: Ragnarok

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Titan Quest: Ragnarok - zadebiutował dodatek do popularnego hack-and-slasha
Titan Quest: Ragnarok - zadebiutował dodatek do popularnego hack-and-slasha

wiadomość18 listopada 2017

Wydana w 2016 roku gra Titan Quest: Anniversary Edition doczekała się rozbudowanego dodatku Ragnarok, oferującego nowy akt, dodatkowe bronie i poprawioną grafikę.

PC
XONE
PS4