Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2019, 11:30

Digital Dragons 2019 - znamy szczegółowy plan konferencji

Poznaliśmy plan tegorocznej edycji konferencji Digital Dragons. Impreza odbędzie się w Krakowie w dniach 27-28 maja. Pojawią się na niej między innymi Josh Sawyer z Obsidian Entertainment i Rafał Wojtunik, który pracował chociażby przy Cyberpunku 2077.

Do startu tegorocznej edycji przeznaczonej przede wszystkim dla twórców gier krakowskiej konferencji Digital Dragons zostały już nieco ponad dwa tygodnie. Przyszedł zatem czas, by zaprezentować szczegółowy plan imprezy. Jest on dostępny na oficjalnej stronie wydarzenia. Poniżej znajdziecie bezpośredni link.

  1. Plan konferencji Digital Dragons 2019
Podczas Digital Dragons 2019 jak zwykle nie powinno zabraknąć odwiedzających. / Źródło: Carbon Studios - Digital Dragons 2019 - znamy szczegółowy plan konferencji - wiadomość - 2019-05-10
Podczas Digital Dragons 2019 jak zwykle nie powinno zabraknąć odwiedzających. / Źródło: Carbon Studios

Osoby, które pojawią się na tegorocznej edycji Digital Dragons nie będą mogły narzekać na nudę. W ciągu dwóch dni warsztaty i wykłady poprowadzi niemal 100 ekspertów z branży gier, zarówno z Polski, jak i ze świata. 27 maja będzie można posłuchać między innymi Josha Sawyera z Obsidian Entertainment, zdradzającego kulisy powstania Pillars of Eternity II: Deadfire, Javiera Gimeneza, prezesa Digital Sun odpowiedzialnego za ubiegłoroczny niezależny hit Moonlighter, który opowie nieco o tym, jak sukces zmienił jego studio, Rafała Wojtunika, czyli artystę koncepcyjnego, mającego swój wkład w Cyberpunka 2077 oraz serial Netfliksa Miłość, śmierć i roboty, a także Tinę Nawrocki, czyli główną animatorkę popularnej platformówki Cuphead. Wystąpienie kobiety może okazać się najciekawsze tego dnia, gdyż ma ona ujawnić materiały z nowej, nieujawnionej jeszcze produkcji StudioMDHR. Z kolei wieczorem odbędzie się gala Digital Dragons Awards. Listę produkcji mających szansę na zdobycie tych statuetek znajdziecie tutaj.

Z kolei 28 maja swoje prelekcje będą miały takie osoby, jak Nathan McCree, znany przede wszystkim jako twórca muzyki do pierwszego Tomb Raidera, Kristofer Maddigan odpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową do Cupheada, a także Jobye Karmaker z Respawn Entertainment, który zdradzi tajniki pracy nad realistyczną roślinnością w grach. Ciekawie zapowiada się również wykład Alka Sajnacha z Flying Wild Hog na temat budowania komediowej narracji na potrzeby gier wideo. Dzień, a także całą konferencję Digital Dragons 2019, zamknie gala Indie Showcase, podczas której poznamy najlepsze produkcje niezależne imprezy. Listę finalistów znajdziecie tutaj.

Które produkcje będą święciły tryumfy podczas gal Digital Dragons Awards i Indie Showcase? - Digital Dragons 2019 - znamy szczegółowy plan konferencji - wiadomość - 2019-05-10
Które produkcje będą święciły tryumfy podczas gal Digital Dragons Awards i Indie Showcase?

Konferencja Digital Dragons 2019 jest organizowana przez Krakowski Park Technologiczny. Serwis GRYOnline.pl po raz kolejny objął ją patronatem medialnym. Jeśli jesteście zainteresowani udziałem w imprezie, wejściówki możecie kupić na tej stronie. Najtańsza kosztuje obecnie 910 złotych.

  1. Oficjalna strona internetowa konferencji Digital Dragons