Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2019, 14:42

autor: Entelarmer

Digital Dragons 2019 z wykładami twórców Pillars of Eternity i Cuphead

Krakowski Park Technologiczny ogłosił nazwiska prelegentów, którzy pojawią się na konferencji Digital Dragons 2019. Pod koniec maja do Krakowa przybędą m.in. Josh Sawyer z Obsidian Entertainment oraz Nathan McCree, kompozytor muzyki do Tomb Raidera.

Do tegorocznej edycji konferencji Digital Dragons pozostały prawie dwa miesiące. Organizatorzy z Krakowskiego Parku Technologicznego postanowili podgrzać atmosferę i ujawnili listę osób, które wygłoszą swoje wykłady. W tym roku imprezy nie uświetnią reprezentanci Activision czy innych czołowych wydawców, jak to było poprzednim razem, ale uczestnicy konferencji raczej nie będą mieli powodów do narzekania. Na Digital Dragons 2019 pojawi się Tina Nawrocki ze studia MDHR – autorów uznanego Cuphead. Projektantka odpowiadała za wyjątkową animację postaci oraz poziomów, a w trakcie prelekcji Cuphead: For the Love of 2D Animation przybliży nam kulisy produkcji. Co więcej, Nawrocki ma pokazać materiały z nowej, nieujawnionej jeszcze gry zespołu.

Wraz z nią na konferencji zobaczymy też Nathana McCree, kompozytora ścieżki dźwiękowej do dwóch pierwszych odsłon serii Tomb Raider. W trakcie jego wykładu posłuchamy o zmianach w odbiorze muzyki w grach wideo na przestrzeni lat. Prócz tego dowiemy się więcej na temat rynku mobilnego, produkcji cyklu Pillars of Eternity od Josha Sawyera ze studia Obsidian Entertainment oraz o My Memory of Us od Mikołaja Pawłowskiego z Juggler Games. Łącznie na Digital Dragons 2019 pojawi się 24 prelegentów. Pełną listę i opisy prelekcji znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy, która odbędzie się w dniach 27-28 maja. Bilety na konferencję możecie zakupić pod tym adresem.

Kompozytor muzyki do Tomb Raidera będzie jednym z gości majowej konferencji. - Digital Dragons 2019 z wykładami twórców Pillars of Eternity i Cuphead - wiadomość - 2019-03-08
Kompozytor muzyki do Tomb Raidera będzie jednym z gości majowej konferencji.