Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2018, 15:30

Pracownicy Activision i Bungie z wykładami na Digital Dragons 2018

Krakowski Park Technologiczny ogłosił nazwiska kolejnych prelegentów, którzy wystąpią podczas konferencji Digital Dragons 2018. W maju do Krakowa zawitają m.in. Laura Kampis z Creative Assembly, Jorge Jimenez z Activision Blizzard oraz Jason Sussman z Bungie.

Tegoroczna edycja konferencji dla deweloperów Digital Dragons zbliża się wielkimi krokami. Nic zatem dziwnego, że jej organizator, Krakowski Park Technologiczny, nie próżnuje i dziś ogłosił nazwiska kolejnych osób, które wygłoszą swoje prelekcje dla odwiedzających imprezę. Trzeba przyznać, że nie są to persony byle jakie. Przede wszystkim, godną reprezentację wysłała firma Activision Blizzard, która jest jednym ze sponsorów całego wydarzenia. Podczas Digital Dragons 2018 będzie można usłyszeć Paula Malina, dyrektora technicznego w amerykańskim przedsiębiorstwie, który poprowadzi wykład HDR Display in Call of Duty oraz Jorge'a Jimeneza z prelekcją Dynamic Temporal Antialiasing and Upsampling in Call of Duty.

Wykłady na Digital Dragons cieszą się sporą popularnością. / Źródło: KPT - Pracownicy Activision i Bungie z wykładami na Digital Dragons 2018 - wiadomość - 2018-04-18
Wykłady na Digital Dragons cieszą się sporą popularnością. / Źródło: KPT

Kolejny ogłoszony dziś prelegent co prawda nie jest z Activision, lecz pośrednio jest z tą firmą związany. Mowa o Jasonie Sussmanie, głównym projektancie w studiu Bungie, który odpowiadał za stworzenie świata w grze Destiny. Opowie on nieco o całym tym procesie – doborze narzędzi, fazie koncepcyjnej oraz przygotowywaniu samych plansz. Segment nosi nazwę Building World in Destiny.

Podczas Digital Dragons 2018 znajdzie się również coś dla miłośników strategii. Na konferencji zagości Laura Kampis, specjalizująca się w projektowaniu mechanik i zachowania SI w grach brytyjskiego studia Creative Assembly. Jak nietrudno się domyślić, powie ona kilka słów na temat produkcji z serii Total War – konkretnie chodzi o nadchodzące Thrones of Britannia. Wykład zatytułowany jest Challenging our established design: how the first Total War Saga was born.

Podczas Digital Dragons 2018 będzie można posłuchać kilku interesujących osób z branży. - Pracownicy Activision i Bungie z wykładami na Digital Dragons 2018 - wiadomość - 2018-04-18
Podczas Digital Dragons 2018 będzie można posłuchać kilku interesujących osób z branży.

Pełną listę prelegentów znajdziecie tutaj. Przypominamy, że poza wymienioną wyżej czwórką znajdują się już na niej między innymi Andreas Öjerfors, jeden z autorów chociażby Wolfenstein II: The New Colossus, oraz Steve Lee, projektant poziomów do Dishonored 2 oraz BioShock Infinite. Więcej na ich temat przeczytacie w tej wiadomości.

Digital Dragons 2018 odbędzie się w dniach 21-22 maja. Podobnie jak w ubiegłych latach, miejscem spotkania deweloperów będzie krakowskie centrum konferencyjne ICE przy ulicy Marii Konopnickiej 17. Bilety na to wydarzenie można kupować tutaj (ceny zaczynają się od 910 złotych/235 euro). Tradycyjnie, podczas imprezy przeprowadzony zostanie konkurs Indie Showcase dla niezależnych twórców, a najlepsze większe produkcje otrzymają nagrody Digital Dragons Awards (listę nominowanych możecie znaleźć tutaj). Jednym z patronów konferencji jest portal GRYOnline.pl.