Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 17 kwietnia 2018, 16:33

autor: "Vergil"

Castlevania powraca… jako sieciowa gra mobilna

Seria Castlevania powraca, choć zapewne nie w takiej postaci, jakiej oczekiwali jej miłośnicy. Konami przygotowuje bowiem sieciową grę akcji z elementami RPG, w którą zagramy na urządzeniach mobilnych.

Firma Konami zapowiedziała kolejną produkcję spod szyldu Castlevania. Najprawdopodobniej nie będzie to jednak tytuł, na który czekają fani tego bestsellerowego cyklu. Castlevania: Grimoire of Souls, bo takim mianem ochrzczono ową pozycję, będzie bowiem grą akcji z elementami RPG, która trafi na urządzenia mobilne z systemem Apple iOS. Co więcej, mowa o produkcji, która choć pozwoli na zabawę w pojedynkę, będzie nastawiona głównie na tryb multiplayer. Wydawca nie podzielił się jeszcze datą premiery, jednak japońscy gracze mogą zgłosić się do beta-testów, które odbędą się w maju. Niestety na chwilę obecną nie wiadomo również, kiedy (i czy w ogóle) gra trafi na zachodnie rynki.

Czy gra mobilna przetrze szlak dla kolejnej pełnoprawnej odsłony cyklu? - Castlevania powraca… jako sieciowa gra mobilna - wiadomość - 2018-04-17
Czy gra mobilna przetrze szlak dla kolejnej pełnoprawnej odsłony cyklu?

Głównym bohaterem gry Castlevania: Grimoire of Souls będzie Genya Arikado, czyli pracownik ściśle tajnej japońskiej organizacji rządowej. Historia rozpocznie się w momencie, w którym protagonista otrzyma tajemniczą wiadomość – będzie z niej wynikać, że pokonany hrabia Dracula wkrótce zostanie wskrzeszony. Heros, który jako jedyny dysponuje wystarczającą siłą, by odesłać słynnego krwiopijcę na tamten świat, spróbuje więc rozprawić się z zagrożeniem, nim będzie na to zbyt późno. W trakcie przeprawy Arikado będzie mógł liczyć na wsparcie ze strony Lucy, czyli pani naukowiec doskonale rozeznanej w magii. Poza tym w grze nie zabraknie znanych twarzy, na czele z Alucardem oraz Simonem Belmontem, w których także będziemy mogli się wcielić w toku zmagań.

W Castlevania: Grimoire of Souls z powodzeniem będzie można grać w pojedynkę. Niemniej, to sieciowa kooperacja lub rywalizacja będą filarami tego tytułu. - Castlevania powraca… jako sieciowa gra mobilna - wiadomość - 2018-04-17
W Castlevania: Grimoire of Souls z powodzeniem będzie można grać w pojedynkę. Niemniej, to sieciowa kooperacja lub rywalizacja będą filarami tego tytułu.

Jak widać na screenach, w Castlevania: Grimoire of Souls akcję będziemy obserwować z boku. W trakcie zabawy przemierzymy posępne lokacje budzące skojarzenia z miejscami, które odwiedzaliśmy we wcześniejszych częściach serii, a także stoczymy niezliczone starcia z adwersarzami. W ten sposób zdobędziemy środki, które przeznaczymy na rozwój wybranej postaci, by w jej skórze stawiać czoła coraz większym zagrożeniom. Tytuł ma przy tym sprostać wymaganiom zarówno samotników, jak i miłośników multiplayerowej zabawy; specjalny tryb pozwoli na wspólną eliminację bossów, a inny wariant rozgrywki – na toczenie drużynowych pojedynków 4 vs. 4. Dopełnieniem stylowej grafiki będzie soundtrack, na który mają się składać utwory zaczerpnięte z wcześniejszych odsłon cyklu.

Castlevania powraca… jako sieciowa gra mobilna - ilustracja #3
Castlevania powraca… jako sieciowa gra mobilna - ilustracja #4