Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOSAND
Okładka Castlevania: Grimoire of Souls (iOS)

Castlevania: Grimoire of Souls

Gra akcji z elementami RPG, opracowana z myślą o urządzeniach mobilnych. Głównym elementem gry Castlevania: Grimoire of Souls jest tryb multiplayer, na który składają się warianty rozgrywki oparte na kooperacji lub drużynowej rywalizacji.

Akcji | fantasy | elementy RPG | 2D | multiplayer | kooperacja | side-scroll | wampiry

Okładka Castlevania: Grimoire of Souls (iOS)

producent: Konami

wydawca: Konami

Strona oficjalna

data premiery gry:

paź2020

iOS AND

Castlevania: Grimoire of Souls jest grą akcji z elementami RPG, za której opracowaniem stoi firma Konami. W przeciwieństwie do wcześniejszych pozycji spod szyldu Castlevania, które powstawały z myślą o konsolach lub komputerach osobistych, opisywana produkcja zadebiutowała na urządzeniach mobilnych z systemem iOS.

Fabuła

Głównym bohaterem gry Castlevania: Grimoire of Souls jest Genya Arikado pracujący dla ściśle tajnej japońskiej organizacji rządowej. Bohater otrzymał list, z którego wynika, że pokonany hrabia Dracula wkrótce może zostać wskrzeszony. Heros dysponujący mocą pozwalającą mu na ponowne odesłanie wampira na tamten świat, postanawia stawić mu czoła. Nie jest przy tym sam, gdyż w trakcie przeprawy może liczyć na wsparcie ze strony Lucy – doskonale rozeznanej w magii pani naukowiec. Poza wyżej opisaną parą, w grze pojawiają się postacie znane z wcześniejszych części serii, takie jak Alucard, Simon Belmont, Charlotte Aulin, Shanoa czy Maria Renard.

Mechanika

W wydanym na mobilnym systemie iOS Castlevania: Grimoire of Souls akcję obserwujemy z boku. W trakcie zabawy wcielamy się w wybraną postać, w której skórze przemierzamy posępne lokacje i walczymy z zastępami przeciwników. Zdobyte środki możemy przeznaczyć na rozwój bohatera, by dzięki temu z czasem stawiać czoła coraz większym wyzwaniom.

Tryby gry

Castlevania: Grimoire of Souls pozwala na zabawę zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie innych graczy. Na sprawdzenie czeka multiplayerowy tryb współpracy, w którym maksymalnie czwórka śmiałków stawia czoła bossom, a także moduł oparty na drużynowych starciach 4 vs. 4.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarowa grafika wydanej na platformie iOS gry Castlevania: Grimoire of Souls została utrzymana w kreskówkowej stylistyce. O tym, że mamy do czynienia z reprezentantem słynnej serii, przypomina soundtrack, na który składają się utwory zaczerpnięte z poprzednich odsłon cyklu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Gry podobne do Castlevania: Grimoire of Souls

Wymagania wiekowe Castlevania: Grimoire of Souls

16+

Wymagania sprzętowe Castlevania: Grimoire of Souls

Apple iOS

Apple iOS

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem.  

Android

Android

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem.  

Castlevania powraca… jako sieciowa gra mobilna
Castlevania powraca… jako sieciowa gra mobilna

wiadomość17 kwietnia 2018

Seria Castlevania powraca, choć zapewne nie w takiej postaci, jakiej oczekiwali jej miłośnicy. Konami przygotowuje bowiem sieciową grę akcji z elementami RPG, w którą zagramy na urządzeniach mobilnych.

iOS
AND