Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2018, 16:45

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

FIFA 18 TOTS - nadchodzą Drużyny Sezonu

Wkrótce rozpocznie się kolejna edycja Team of The Season (TOTS) - corocznego wydarzenia organizowanego w grach z serii FIFA, podczas którego poznajemy drużyny składające się z najlepszych piłkarzy.

Fani gry FIFA 18 i trybu Ultimate Team wkrótce doczekają się kolejnej atrakcji, którą będzie oczywiście Team of the Season (TOTS), czyli drużyna, a właściwie to Drużyny Sezonu. W tym roku start wydarzenia zaplanowano nieco wcześniej niż poprzednio, gdyż rozpocznie się ono 27 kwietnia. W związku z tym przygotowaliśmy dla Was skrót najważniejszych informacji.

FIFA 18 TOTS - nadchodzą Drużyny Sezonu - ilustracja #1

Czym jest TOTS?

TOTS to bliźniacze względem Team of The Year (TOTY) wydarzenie w grach z serii FIFA. Co roku firma Electronic Arts wyłania najlepszych piłkarzy, którzy trafiają do nie jednego, a kilkunastu zespołów reprezentujących poszczególne ligi. Ponadto, w odróżnieniu od TOTY, zawodnicy wybierani są na podstawie ich dokonań z całego sezonu, a nie roku kalendarzowego. Wskazani sportowcy trafiają do specjalnych paczek, które można następnie nabyć przez określony czas (od 72 godzin do tygodnia). Piłkarze z takich zestawów mają poprawione statystyki, więc są łakomym kąskiem dla graczy.

Kiedy start TOTS?

Szczegóły nie są jeszcze znane. Obecnie potwierdzono jedynie, że wydarzenie rozpocznie się 27 kwietnia i wtedy doczekamy się udostępnienia pierwszej drużyny. Będzie nią Community TOTS, czyli zespół wybierany przez społeczność. Jeżeli chcecie zagłosować, to zrobicie to na stronach futhead.com i futwiz.com. Pozostałe ekipy zostaną wyłonione przez ekipę EA Sports.

Cały kalendarz wydarzenia znajdziecie poniżej, ale pamiętajcie, że nie jest to oficjalna rozpiska, a bardzo prawdopodobne przewidywania specjalistów serwisu fifauteam.com, dokonane na podstawie TOTS z 2017 roku:

 • 27 kwietnia – 4 maja: Community TOTS (potwierdzone)
 • 1-4 maja: Football League TOTS
 • 4-11 maja: Premier League TOTS
 • 8-11 maja: Jupiler Pro League TOTS i Eredivisie TOTS
 • 11-18 maja: Bundesliga TOTS
 • 15-18 maja: Süper Lig i Jameel League TOTS
 • 18-25 maja: Ligue 1 TOTS i Serie A TOTS
 • 22-25 maja: Liga NOS i Liga BBVA Bancomer
 • 25 maja – 1 czerwca: LaLiga TOTS
 • 29 maja – 1 czerwca: Russian League TOTS, Primera División TOTS i Rest of the World TOTS
 • 1-4 czerwca: EAS TOTS
 • 1-8 sierpnia: MLS TOTS
W zeszłym roku w drużynie Ultimate znalazł się m.in. Robert Lewandowski. - FIFA 18 TOTS - nadchodzą Drużyny Sezonu - wiadomość - 2018-04-17
W zeszłym roku w drużynie Ultimate znalazł się m.in. Robert Lewandowski.

Jak to jest z tymi kartami?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, karty TOTS dostępne sią tylko przez jakiś czas i zawierają ulepszone wersje wybranych piłkarzy (podniesione statystyki są permanentne). Np. w przypadku Roberta Lewandowskiego może to być wzrost ogólnej oceny z 91 do 96 punktów. Na czas trwania promocji nowe karty zastępują zwykłe, ale tylko w sklepie, więc jeżeli posiadacie już w kolekcji podstawową wersję naszego rodaka, to nie zostanie ona ulepszona do TOTY – musicie ją kupić osobno.