Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2018, 13:20

autor: Góral

Digital Dragons 2018 - pierwsze szczegóły na temat Indie Showcase

Organizatorzy branżowej konferencji Digital Dragons 2018 zdradzili pierwsze szczegóły związane z konkursem gier niezależnych Indie Showcase.

Digital Dragons, coroczna konferencja odbywająca się w Krakowie, nie może obejść się bez konkursu Indie Showcase, podczas którego wyłaniana jest najlepsza gra niezależna imprezy. Nie inaczej będzie podczas tegorocznej edycji, o czym poinformowano na oficjalnej stronie wydarzenia, przy okazji zdradzając pierwsze szczegóły.

Indie Showcase to szansa pokazania się niezależnym deweloperom / Źródło zdjęcia: Indie Showcase. - Digital Dragons 2018 - pierwsze szczegóły na temat Indie Showcase - wiadomość - 2018-01-15
Indie Showcase to szansa pokazania się niezależnym deweloperom / Źródło zdjęcia: Indie Showcase.
Indie Showcase w skrócie:
  • konkurs dla twórców gier niezależnych;
  • organizowany podczas konferencji Digital Dragons;
  • rozpoczęto zapisy;
  • wyniki poznamy w dniach 21-22 maja.

Przede wszystkim rozpoczęto zapisy do konkursu. Jeżeli czytają nas niezależni deweloperzy, to informujemy, że swoje projekty możecie zgłaszać do 30 marca, korzystając udostępnionego formularza. Co ważne, w tym roku musicie załączyć przynajmniej pięciominutowe nagranie z rozgrywką. Po zakończeniu rejestracji jury wybierze pięćdziesiąt projektów. Łącznie będzie ich jednak o dziesięć więcej - pozostałe zostaną wyłonione podczas konkursów współpracujących z Indie Showcase. Następnie z całej puli wybranych zostanie dwadzieścia najlepszych produkcji, które powalczą o wyróżnienia podczas konferencji (21-22 maja).

Wśród kategorii pojawią się dwie nowe – dla debiutantów i deweloperów gier mobilnych. Ponadto nagroda publiczności zostanie przyznana na podstawie głosów dokonywanych naklejkami w trakcie imprezy, a wszystko to uzupełnią wyróżnienia przyznawane przez dwa rodzime serwisy specjalizujące się w temacie gier niezależnych – Graczpospolita oraz Ustatkowany Gracz.

Jeżeli chodzi o samo jury, w jego skład wejdzie dziesięć osób: deweloperzy Artur Maksara (ARP Games), Maciej Miąsik (Pixel Crow), Mateusz Janczewski (Techland), Karol Zajączkowski (11 bit Studios), Michał Madej (CD Projekt RED) oraz Joanna Buganik-Pałka (Crunching Koalas), a także Szymon Liebert, czyli nasz Hed z tvgry.pl, Marek Czerniak (Fundacja Indie Games Polska) oraz Rafał Szrajber (ASP Łódź). Przewodzić będzie im Michał Król (Graczpospolita, Polskie Radio Szczecin, PSX Extreme).

Indie Showcase oraz Digital Dragons odbędą się w dniach 21-22 maja w Krakowie w centrum konferencyjnym ICE Kraków przy ulicy Marii Konopnickiej 17. Bilety można kupić w tym miejscu, w cenach zaczynających się od 520 zł.