Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 grudnia 2020, 18:01

Nowy Titan Quest w drodze? Pojawił się enigmatyczny teaser

Studio HandyGames teasuje nową produkcję. Chociaż nie podzieliło się wieloma szczegółami, to można przypuszczać, że tytuł będzie sygnowany marką Titan Quest.

Możliwe, że w przyszłym roku doczekamy się nowości sygnowanej marką Titan Quest. Na oficjalnym koncie Twitter studia HandyGames (odpowiedzialnego za mobilny port oryginalnej gry) pojawił się krótki wpis. Sugeruje on jedynie, że firma „pracuje nad czymś legendarnym”.

Chociaż sam wpis nie wskazuje bezpośrednio, że chodzi o markę Titan Quest, to grafika wyraźnie odwołuje się do okładek oryginalnego Titan Quest i dodatków. Najbardziej charakterystycznym elementem pozwalającym to określić jest trzygłowy pies, przypominający strzegącego wejścia do świata zmarłych Cerbera. Łudząco podobny stwór pojawił się na okładce wydanego w 2007 rozszerzenia Immortal Throne.

Titan Quest to hack’n’slash, który pierwotnie trafił na rynek w 2006 roku. Dwa lata po wydaniu gry odpowiedzialna za jej produkcję firma Iron Lore Entertainment zakończyła działalność. Po 10 latach od premiery tytułu posiadające prawa do marki THQ Nordic zdecydowało się ją wskrzesić. W ten sposób doczekaliśmy się odświeżonej wersji oryginału, kolejnych dodatków oraz mobilnych i konsolowych portów.

Mimo reaktywacji nadal nic nie wiadomo na temat potencjalnej kontynuacji. Istnieje szansa, że w 2021 roku się to zmieni, jednak nie musi tak być. Sama zapowiedź jest niezwykle minimalistyczna i może odnosić się także do kolejnego DLC lub następnej mobilnej produkcji.

  1. THQ Nordic – oficjalna strona
  2. HandyGames – oficjalna strona