Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Titan Quest: Legendary Edition (AND)

Titan Quest: Legendary Edition

Zbiorcze wydanie mobilne gry Titan Quest wraz ze wszystkimi dostępnymi DLC: Immorthal Throne, Ragnarok oraz Atlantis. Titan Quest: Legendary Edition nie wprowadza drastycznych zmian względem oryginału, lecz dostosowuje produkcję pod możliwości urządzeń mobilnych.

RPG | hack'and'slash | widok izometryczny | mitologia nordycka | reedycje/remastery/remaki | mitologia grecka | RPG akcji

Okładka Titan Quest: Legendary Edition (AND)

data premiery gry:

2lut2021

AND iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Titan Quest: Legendary Edition to mobilne wydanie Titan Quest z 2006 roku, wzbogacone o wszystkie dodatki DLC (Immortal Throne, Ragnarok, Atlantis) oraz usprawnienia techniczne. Produkcję stworzyło podlegające pod THQ Nordic studio Handy Games.

Fabuła

Fabuła gry nie została w żaden sposób zmodyfikowana względem oryginału. Cały czas opowiada więc o walce z mitycznymi Tytanami, którzy znaleźli sposób, by opuścić więzienie i siać spustoszenie na Ziemi. Gracz musi przemierzyć świat i odwiedzić takie miejsca jak Partenon czy Wiszące Ogrody Semiramidy, by znaleźć sposób na ich ponowne zniewolenie. Historię poznaje się głównie poprzez rozmowy z NPC, udzielającymi informacji o świecie i o wpływie, jaki na nim wywarła nowa sytuacja.

Dostępne dodatki przenoszą graczy w kolejne rejony świata lub rozbudowują niektóre ze scenariuszy z podstawki. W pierwszym z nich, Immortal Throne, celem jest podbicie całej Hellady. W drugim, Ragnarok, gracz odwiedza niezbadane rejony północnej Europy, tereny Celtów oraz krainy asgardzkich bogów. Ostatni, Atlantis, oferuje kampanię, gdzie razem z napotkanym podróżnikiem udajemy się na poszukiwania Atlandydy, korzystając ze wskazówek zawartych w dzienniku Heraklesa.

Mechanika

Mechanizmy gry zostały dostosowane pod urządzenia mobilne, jednak rządzące nimi zasady pozostały niezmienione. Zabawę zaczyna się od stworzenia postaci i wyboru jednej z wielu klas wpływających na wygląd, statystyki oraz umiejętności protagonisty. Rozgrywka polega głównie na toczeniu walk z niebezpiecznymi potworami w różnorodnych lokacjach rozsianych w kilku rejonach świata, eksplorowanych również w poszukiwaniu lootu. Zależnie od preferencji gracza, starcia toczone są samotnie lub ze wsparciem jednego z dostępnych zwierzęcych kompanów. Całość podzielono na zadania główne oraz poboczne, zlecane przez innych bohaterów gry.

W miarę postępów gracz zdobywa punkty doświadczenia, dzięki którym rozwija zarówno fizyczne, jak i magiczne zdolności posaci. Istnieje również możliwość dostosowania poziomu trudności do własnych potrzeb, więc miłośnicy zarówno relaksującej rozgrywki, jak i miażdżącego wyzwania znajdą coś dla siebie.

Tryby gry

Oprócz standardowych kampanii, gra umożliwia również zabawę we wprowadzonym w DLC Atlantis trybie Relentless Battle, polegającym na niekończącej się walce z hordami przeciwników.

Kwestie techniczne

Titan Quest: Legendary Edition, oprócz standardowego sterowania poprzez funkcje dotykowe, współpracuje z kontrolerami kompatybilnymi z urządzeniami mobilnymi. Pod względem graficznym produkcja nie prezentuje się tak dobrze jak Titan Quest: Anniversary Edition, z racji mniejszej wydajności telefonów oraz tabletów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Titan Quest: Legendary Edition

Wymagania wiekowe Titan Quest: Legendary Edition

12+

Titan Quest: Legendary Edition zapowiedziane
Titan Quest: Legendary Edition zapowiedziane

wiadomość13 stycznia 2021

Deweloperzy ze studia HandyGames zapowiedzieli kompletną edycję Titan Questa, w której skład wejdzie cała dotychczas wydana zawartość tytułu. Zestaw dostępny będzie na urządzeniach mobilnych z systemem Android oraz iOS.

Nowy Titan Quest w drodze? Pojawił się enigmatyczny teaser
Nowy Titan Quest w drodze? Pojawił się enigmatyczny teaser

wiadomość28 grudnia 2020

Studio HandyGames teasuje nową produkcję. Chociaż nie podzieliło się wieloma szczegółami, to można przypuszczać, że tytuł będzie sygnowany marką Titan Quest.

AND
iOS