Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Pure Pinball (PC)

Pure Pinball PC

Pure Pinball to przygotowana z myślą o miłośnikach tradycyjnych fliperów gra zręcznościowa, autorstwa studia A.S.K Homework. Gracze mają okazję sprawdzić swój refleks odbijając kulkę toczącą się po jednym z trzech dostępnych stołów pinballowych.

Zręcznościowe | pinball

PC Windows
Okładka Pure Pinball (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23maja2003

9czerwca2003

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pure Pinball to wedle autorów gry, szwedzkiego zespołu Iridon Interactive, symulator flipera następnej generacji. Wysokiej jakości oprawa audio-wizualna oraz realistyczny model fizyczny odpowiedzialny za zachowanie się kul na stole powodują, iż grając w Pure Pinball czujemy się niemal tak jak przy prawdziwym stole stojącym w salonie gier video.

Do dyspozycji gracza udostępnione zostały trzy stoły: Excessive Speed, World War oraz Runaway Train, każdy z nich zaprojektowany został z niezwykle dużą starannością o szczegóły. Setki tysięcy polygonów, z których składają się stoły oraz zastosowanie zaawansowanych efektów graficznych oferowanych przez współczesne karty graficzne sprawiają, iż wyglądają one niezwykle realistycznie, niemal jak prawdziwe. Jako że gra wykorzystuje w pełni trójwymiarowy engine graficzny możliwe jest obserwowanie stołu, na którym gramy z kilku różnych ujęć, na przykład z kamery umieszczonej ponad nim, z kamery podążającej za kulką, typowy „scrolling”, itd.

Zastosowany w grze engine fizyczny odpowiedzialny za zachowanie się kul jak i poszczególnych elementów stołu, jest w stanie ponad tysiąc pięćset razy na sekundę analizować aktualną sytuację, co pozwala na osiągnięcie naprawdę bardzo wysokiego poziomu realizmu.

Blisko dwa lata po wydaniu gry, autorzy przygotowali usprawnioną jej wersję - Pure Pinball 2.0. W stosunku do pierwowzoru zmieniono tylko i wyłącznie oprawę audiowizualną, przybliżając ją pod względem jakości do edycji na konsolę Xbox (dodano m.in. więcej ujęć kamery, które jeszcze lepiej pozwalają kontrolować rozgrywkę).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Wymagania sprzętowe Pure Pinball

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 450MHz
  • 128MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
  • 800 MB HDD
Pure Pinball powróci w odświeżonej wersji
Pure Pinball powróci w odświeżonej wersji

wiadomość27 stycznia 2005

Ideą przyświecającą produkcji gry Pure Pinball było stworzenie najbardziej realistycznego „flippera”, jaki dotąd ukazał się na rynku gier komputerowych. Czy ta sztuka się udała, mogliśmy przekonać się sami w czerwcu 2003 roku. Sporo wody upłynęło w Wiśle od tamtego czasu, dlatego też panowie z Fusion Software postanowili jeszcze raz przypomnieć nam wspomniany program.