Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka Star Wars Pinball (Switch)

Star Wars Pinball Switch

Star Wars Pinball to gra zręcznościowa produkcji ZEN Studios. Gracze dostają do dyspozycji szeroką gamą stołów do pinballi, wykorzystujących różne motywy znane z poszczególnych epok uniwersum Gwiezdnych wojen.

Zręcznościowe | pinball | Star Wars | filmy

Nintendo Switch
Okładka Star Wars Pinball (Switch)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji Switch:

13września2019

13września2019

Nintendo eShop

Star Wars Pinball to gra zręcznościowa stanowiąca rozbudowaną wersję wydanej w 2013 roku produkcji o tym samym tytule. Gracze mają możliwość zabawy na wirtualnych flipperach. W tym przypadku są to oryginalne, wykreowane przez twórców stoły. Wszystkie wykorzystują motywy znane z kolejnych odsłon Gwiezdnych wojen – filmowych oraz telewizyjnych. Do dyspozycji graczy oddano dziewiętnaście pinballi inspirowanych różnymi epokami uniwersum. Za produkcję odpowiada ZEN Studios.

Mechanika

Rozgrywka w Star Wars Pinball przebiega w identyczny sposób jak w innych tytułach z gatunku. Głównym zadaniem jest odbijanie kulki toczącej się po pochyłym stole w taki sposób, by nie wpadła ona do znajdującego się w dolnej części ekranu otworu. Służą do tego tzw. flippery – metalowe łapki będące jedynym elementem, który gracz kontroluje. Na planszy rozmieszczone są także dodatkowe elementy, które przyznają premie oraz prowadzą do bonusowych plansz.

Oprócz standardowej rozgrywki, w której wybiera się konkretny stół i gra aż do utraty piłki, w Star Wars Pinball zaimplementowano także tryb kariery. Jest to cykl krótkich wyzwań rozgrywanych na poszczególnych filpperach, w których znalazły się również minigry takie jak pojedynek z Darthem Vaderem na miecze świetlne. Dodatkowo za każde zaliczone zadanie gracz otrzymuje tzw. Holocron Shards. Zakupić za nie można dodatkowe zdolności, które umożliwiają osiąganie wyższych wyników.

Kwestie techniczne

Star Wars Pinball stawia na szczegółowość. Stoły wykonane są bardzo dokładnie, a każdy z nich cechuje się stylistyką bazującą na innej części Gwiezdnych wojen. Dodatkowo w ich otoczeniu widoczne są animowane postacie z uniwersum.

Również ścieżka dźwiękowa zostaje wierna serii. W czasie zabawy gracze słyszą więc motywy muzyczne znane z Gwiezdnych wojen.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Star Wars Pinball

Wymagania wiekowe Star Wars Pinball

odpowiednia dla każdego wieku