Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2010, 11:55

autor: Jiker

Wieści ze świata (Batman: Arkham Asylum, Left 4 Dead 2, MAG) 15/1/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: darmowy weekend z Left 4 Dead 2, zapowiedź strzelaniny Eclosion, darmowe poziomy do Peggle Nights, plotki o Batman: Arkham Asylum w wersji Game of the Year, koniec sieciowego trybu Calling All Cars i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: darmowy weekend z Left 4 Dead 2, zapowiedź strzelaniny Eclosion, darmowe poziomy do Peggle Nights, plotki o Batman: Arkham Asylum w wersji Game of the Year, koniec sieciowego trybu Calling All Cars i inne. Zapraszamy do lektury.

Majesco

Firma Majesco, wydawca marek Cooking Mama (USA), Cake Mania i Serious Sam HD, podzieliła się szczegółami z raportu finansowego za 2009 rok fiskalny. Dowiadujemy się z niego, że w okresie rozliczeniowym wypracowała ona przychód na poziomie 94,5 milionów dolarów – o blisko 50% wyższy, aniżeli w roku 2008. Nie uchroniło jej to jednak przed poniesieniem strat, które osiągnęły wysokość 6,6 milionów dolarów (rok wcześniej 2,8 milionów dolarów zysku). W związku z tym, celem firmy na 2010 rok jest przede wszystkim zakończenie go na plusie.

Letf 4 Dead 2

Od dzisiaj, tj. 15 stycznia, do niedzieli, czyli 18 stycznia, ma miejsce darmowy weekend z trybem sieciowym gry Left 4 Dead 2 w wersji na konsolę Xbox 360. Oznacza to, że multiplayerowej zabawie mogą się aktualnie oddać także ci posiadacze konsoli Microsoftu, którzy nie posiadają opłaconego złotego abonamentu Xbox Live. W najbliższych tygodniach poznamy również nowe informacje na temat dodatku The Passing, którego debiut został wstępnie zapowiedziany na wiosnę bieżącego roku.

Eclosion

Firmy Candella Systems oraz Eipix Entertainment zapowiedziały oficjalnie swoją najnowszą produkcję – wertykalną strzelaninę Eclosion, przeznaczoną na PC, Xboksa 360, Wii i PSP. Gra będzie się składać z ponad czterdziestu misji, w trakcie których zmierzymy się z pięćdziesięcioma typami przeciwników, w tym kilkoma potężnymi bossami. W Eclosion znajdziemy zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak i klasyczną dla tego gatunku kooperację. Więcej informacji na temat gry dostarczy Wam jej oficjalna strona internetowa (znajdziecie tam m.in. zwiastun oraz zrzuty ekranowe).

Wieści ze świata (Batman: Arkham Asylum, Left 4 Dead 2, MAG) 15/1/10 - ilustracja #1

MAG

Oficjalny blog PlayStation ujawnił listę 38 Trofeów, które będziemy mogli zdobyć w sieciowej strzelaninie MAG. Europejski debiut dzieła firmy Zipper Interactive, którym weźmiemy udział w masowych starciach z udziałem 256 graczy, zaplanowany został na 29 stycznia.

Peggle Nights

Firma PopCap Games udostępniła darmowy dodatek do pecetowej wersji Peggle Nights, składający się z pięciu poziomów stworzonych przez zwycięzców zeszłorocznego konkursu Peggle Art Contest.

Batman: Arkham Asylum

Brytyjska organizacja BBFC zamieściła w swojej bazie wpis sugerujący możliwość wydania Batman: Arkham Asylum w specjalnej wersji Game of the Year – w skład której mogłaby wejść podstawowa wersja gry oraz dodatki DLC. Firmy Square Enix Europe i Rocksteady Studios póki co nie odniosły się do tych informacji.

Splatterhouse

Niejaki dulledblade zamieścił na łamach forum dyskusyjnego serwisu ASSEMbler Games (konieczna rejestracja) ofertę sprzedaży gry Splatterhouse w wersji beta za 675 dolarów. Sposób w jaki do niej dotarł nie jest oczywiście znany. Na łamach serwisu Worthplaying możecie znaleźć kilka zdjęć wykonanych przez dulledblade’a na potrzeby transakcji. Widać na nich, że najprawdopodobniej próbuje on sprzedać wcześniejszą wersję produkcji, opracowywaną swego czasu przez zamknięte już studio Bottlerocket. Aktualnie developingiem gry zajmuje się wewnętrzny zespół koncernu Namco Bandai, mający w dorobku m.in. grę akcji Afro Samurai, który przejął produkcję w lutym 2009 roku. Przypominamy, że zdecydował się on na zmianę stylu graficznego Splatterhouse, proponując bardziej kreskówkową oprawę. Premiera pełnej wersji gry powinna się odbyć w pierwszej połowie bieżącego roku.

PSP Digital Comics Store

Firma Sony przeprowadziła sporą aktualizację oferty PSP Digital Comics Store. Do bazy komiksów trafiło 46 nowych albumów, w tym Army of Two no. 1, przygody Daredevila, a także Kaczora Donalda. Szerzej o publikacji przeczytacie na oficjalnym blogu PlayStation.

Calling All Cars

David Jaffe, szef studia Eat Sleep Play poinformował na łamach oficjalnego bloga gry Calling All Cars wydanej w 2007 roku w ramach PlayStation Network, że Sony zdecydowało się na wyłączenie serwerów umożliwiających toczenie sieciowych starć. Powodem było znikome zainteresowanie produkcją.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Dynasty Warriors: Strikeforce

Greed: Black Border

Aliens vs Predator

Transformers: Wojna o Cybertron PC

Transformers: Wojna o Cybertron X360

Zero Gear

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Gramy w BioShock 2 - ucieczka Gramy!

Mass Effect 2 - Mirosław Zbrojewicz

gry