Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2016, 10:29

autor: Makek

Left 4 Dead 3 – kolejna plotka od jednego z pracowników Valve

Jeden z pracowników firmy Valve – Tristan Reidford – opublikował kilka dni temu poradnik z trójwymiarowym modelem wieżyczki z Portala, na przykładzie którego pokazano, w jaki sposób dodawać tekstury czy animacje. W materiale znalazł się również zrzut ekranu, na którym fani szybko dostrzegli folder o nazwie „Left4Dead3”.

O Left 4 Dead 3 wiemy jak na razie tyle co nic. W zasadzie każda dotychczasowa informacja na temat tej produkcji była niepotwierdzoną plotką i nie inaczej jest teraz. Tym razem cały szum dotyczy folderu nazwanego Left4Dead3, który zauważono na jednym ze zrzutów ekranu załączonych do poradnika Tristana Reidforda, jednego z pracowników Valve. Tutorial dotyczył między innymi nakładania tekstur na wieżyczkę z Portala oraz modelowania jej animacji. Około 24 godziny po dostrzeżeniu przez fanów tej lokacji, obrazek został oczywiście usunięty i zastąpiony przez inny, nie budzący jakichkolwiek podejrzeń. Na szczęście, w sieci bez problemu można znaleźć poprzednią wersję zrzutu ekranu. Możecie ją zobaczyć poniżej:

Left 4 Dead 3 – kolejna plotka od jednego z pracowników Valve - ilustracja #1

Rzeczony folder znajduje się po lewej stronie, na liście często używanych lokalizacji. Warto zauważyć, że pionowy pasek do przewijania okna nie znajduje się w domyślnej pozycji – na samej górze – a został ustawiony specjalnie w takim miejscu, aby na szczycie był widoczny katalog Left4Dead3. Na tej informacji kończą się konkrety, a zaczynają domysły. Bardzo możliwe, że współpracownicy Valve mają na swoich komputerach podobne foldery, każdy dotyczący takich gier jak Portal 3, Left 4 Dead 3 czy nawet Half-Life 3. Ich zawartość pozostaje jednak nieznana, dzięki czemu możemy się jedynie zastanawiać na jakim etapie prac są deweloperzy.

Ostatnio wydaną częścią serii Left 4 Dead była dwójka z 2009 roku. - Left 4 Dead 3 – kolejna plotka od jednego z pracowników Valve - wiadomość - 2016-07-01
Ostatnio wydaną częścią serii Left 4 Dead była dwójka z 2009 roku.

Faktem jest, że tego typu zagrywki są bardzo w stylu firmy Valve, a ponadto ustawiony w odpowiedniej pozycji pasek do przewijania zawartości okna może wskazywać, że nie był to przypadek. Należy sobie jednak zadać pytanie, co to zmienia. Podobne plotki pojawiają się już od jakiegoś czasu, jednak nie wyniknęły z nich żadne poważne zapowiedzi. Ponadto pamiętajmy o słynnej dla wielu zasadzie studia Valve, które ma kłopoty z liczeniem do trzech (wszystkie ich serie kończą się na odsłonach z numerem 2 – Portal 2, Left 4 Dead 2 itd.). Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że tym razem będzie inaczej, zwłaszcza że biorąc pod uwagę inną informację, Left 4 Dead 3 może mieć swoją premierę w 2017 roku, a więc w najbardziej optymistycznym przypadku – za około pół roku.

Left 4 Dead 3 – kolejna plotka od jednego z pracowników Valve - ilustracja #3

Left 4 Dead to zapoczątkowana w 2008 roku seria gier ukierunkowanych na zabawę w trybie kooperacji. Jest to tytuł z gatunku FPS, w którym czwórka bohaterów stawia czoło hordom różnorodnych zombie. Produkcja stawia na rozgrywkę przez sieć, gdzie razem z trzema innymi graczami przechodzimy poszczególne etapy, lub na grę samemu, gdzie role pozostałych bohaterów przejmuje sztuczna inteligencja. Pierwsza część cyklu pojawiła się w listopadzie 2008 roku, a rok później wydano kontynuację. Obydwie odsłony były napędzane silnikiem Source i zebrały bardzo dobre noty w recenzjach. Według serwisu Metacritic, średnia ocena zarówno pierwszej jak i drugiej części serii wynosi 89/100 punktów.