Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 1 lipca 2016, 10:09

Brexit najpopularniejszą pandemią w Plague Inc.

W grze Plague Inc. zadaniem graczy jest opracowywanie wirusów, które mogą zniszczyć całą ludzkość. Swoje śmiercionośne kreacje mogą dowolnie nazywać i obecnie największym wzięciem cieszy się Brexit.

W mediach Brexit, czyli potencjalne wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, przedstawiany jest jako najgorsza katastrofa ostatnich miesięcy. Widocznie udzieliło się to także graczom, gdyż w grze Plague Inc. najpopularniejszą nazwą śmiertelnego wirusa, który ma wybić całą ludzkość został właśnie Brexit.

Było to możliwe, bo w Plague Inc. gracze tworząc własną plagę mogą wybrać jej nazwę i obecnie najwięcej osób stawia właśnie na Brexit. Tą zabawną informację przekazano za pomocą oficjalnego konta Twitter. Nowy lider rankingu wirusów zrzucił z tronu Trumpa, który musi teraz zadowolić się miejscem numer 2. Na podium zmieściło się jeszcze Death, czyli Śmierć.

Warto wspomnieć, że to nie pierwszy raz, gdy grający w Plague Inc. spontanicznie reagują na najnowsze wydarzenia. Półtora roku temu świat żył paniką związaną z wirusem Ebola. Spowodowała ona, że tempo pobrań gry wzrosło o 50%, a trend ten rozpoczął się, gdy w mediach pojawiły się pierwsze doniesienia o możliwych przypadkach Eboli w Stanach Zjednoczonych. Sam wirus nie pojawia się w grze, gdyż autorzy z szacunku dla chorych i zmarłych postanowili go nie dodawać.

Przypomnijmy, że Plague Inc. to pełna czarnego humoru strategia, w której naszym zadaniem jest doprowadzenie do zagłady gatunku ludzkiego. W tym celu projektujemy śmiercionośne wirusy, a następnie musimy zaplanować ich rozprzestrzenianie po populacji, tak aby mogły zarazić jak największą liczbę ludzi nim zostanie odkryte lekarstwo. Osiągnięcie sukcesu nie jest łatwe, gdyż mamy przeciw sobie rządy państw, których służby są wyjątkowo wyczulone na potencjalne pandemie i po wykryciu zagrożenia działają szybko i agresywnie w celu jego zneutralizowania.

Plague Inc. dostępne jest na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Na pecetach dostępna jest rozszerzona wersja zatytułowana Plague Inc: Evolved. Nie wszystkie jej elementy możliwe były do przeniesienia na urządzenia mobilne (głównie z powodu małych ekranów), ale to co się dało zaimplementowano w formie darmowych aktualizacji.

Plague Inc w App Store

Plague Inc w Google Play