Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2016, 10:00

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Street Fighter V doczekał się pełnoprawnej kampanii fabularnej

Bijatyka Street Fighter V od firmy Capcom doczekała się w końcu aktualizacją z pełnoprawną kampanią fabularną, zatytułowaną A Shadow Falls. Ponadto udostępniono nowe areny i wojowników - Balroga oraz Ibuki.

Bijatyka Street Fighter V z lutego bieżącego roku doczekała się pełnoprawnego trybu fabularnego, nazwanego A Shadow Falls. Został on podzielony na pięć aktów i opowiada historię mającą miejsce pomiędzy wydarzeniami przedstawionymi w grach Street Fighter IV i Street Fighter III. Gracze muszą stoczyć ostateczną bitwę pomiędzy złą organizacją Shadaloo a World Warriors. Każda z dostępnych postaci ma oczywiście swój wkład w opowieść, więc warto będzie ukończyć kampanię wielokrotnie. Oprócz trybu fabularnego deweloperzy udostępnili jeszcze dwóch dodatkowych wojowników – Balroga, który po raz pierwszy pojawił się w Street Fighter II, oraz Ibuki (zadebiutowała w Street Fighter III: New Generation). Poza tym zabawę urozmaicają dwie nowe areny – Balrog’s Las Vegas oraz Karin’s Kanzuki Family Private Beach, a także trzy alternatywne wersje znanych już lokacji. Wszystko to uzupełniają jeszcze kolejne kostiumy dla wojowników, usprawnienia matchmakingu oraz wprowadzenie prawdziwej waluty do wewnętrznego sklepiku.

O ile bowiem kampania fabularna jest darmowa, tak za postacie, mapy i kostiumy należy zapłacić. Można tego dokonać przy użyciu Fighter Money lub prawdziwej waluty. Oficjalne ceny prezentujemy w poniższej tabelce.

 

Fighter Money

Prawdziwe pieniądze

Nowe postacie

100 000 / za sztukę

5,99 € / ok. 26 zł

Nowe areny

70 000 / za sztukę

3,99 € / ok. 18 zł

Alternatywne areny

40 000 / za sztukę

1,99 € / ok. 9 zł

Kostiumy Story

40 000 / za sztukę

1,99 € / ok. 9 zł

Kostiumy Premium (Battle i Summer)

-

3,99 € / ok. 18 zł

Street Fighter V – Balrog wrócił do gry. - Street Fighter V doczekał się pełnoprawnej kampanii fabularnej - wiadomość - 2016-07-01
Street Fighter V – Balrog wrócił do gry.

Street Fighter V zadebiutowało na konsoli PlayStation 4 oraz komputerach osobistych w połowie lutego bieżącego roku. Produkcja, choć oparta na podobnych zasadach, co ciesząca się dużym uznaniem czwórka, nie zdobyła tak wielu ciepłych opinii. Recenzenci i gracze narzekali przede wszystkim na ubogą zawartość premierową, co zaowocowało sprzedażą na poziomie 1,4 miliona egzemplarzy do końca marca. Wynik nie jest zły, ale wydawca zakładał, że w pierwszych tygodniach od momentu debiutu gra rozejdzie się w 2 milionach egzemplarzy.