Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2016, 09:30

autor: Maciej "Maiman" Żulpo

Darmowa aktualizacja BioShocka 1 i 2 do wersji zremasterowanej dla pecetowców

2K Games ujawniło, że BioShock: The Collection, czyli zremasterowana trylogia kultowych FPS-ów, będzie działać w rozdzielczości 1080p i płynności 60 klatek na sekundę na pecetach i konsolach nowej generacji. Dodatkowo posiadacze dwóch pierwszych części na Steamie otrzymają możliwość ich darmowej aktualizacji do odświeżonych wersji.

BioShock: The Collection to:

BioShock: The Collection, czyli zestaw odświeżonych wersji trzech części kultowej serii FPS-ów, zapewni wsparcie dla rozdzielczości 1080p i pozwoli cieszyć się rozgrywką w płynności do 60 klatek na sekundę na PlayStation 4, Xboksie One i pecetach. O ile w przypadku ostatniej platformy fakt ten nie powinien dziwić nikogo, konsolowcy – dotychczas testujący gry z cyklu w 30 klatkach i znacznie niższej rozdzielczości – z pewnością odczują znaczny wzrost przyjemności płynącej z rozgrywki.

Posiadacze pierwszej i drugiej części serii na Steamie otrzymają ponadto możliwość darmowej aktualizacji każdej z nich do edycji zremasterowanej. Oferta nie dotyczy ostatniej odsłony cyklu, BioShock: Infinite, ponieważ ta – choć również wejdzie w skład The Collection – będzie funkcjonować na blaszakach w wersji podstawowej.

BioShock: The Collection wyjadaczom pozwoli raz jeszcze doświadczyć uroków Rapture i Columbii, a nowym graczom – poznać serię od piękniejszej niż wcześniej strony. - Darmowy upgrade BioShocka 1 i 2 do wersji zremasterowanej dla pecetowców - wiadomość - 2016-07-01
BioShock: The Collection wyjadaczom pozwoli raz jeszcze doświadczyć uroków Rapture i Columbii, a nowym graczom – poznać serię od piękniejszej niż wcześniej strony.

Studio 2K poinformowało wczoraj oficjalnie o istnieniu zestawu BioShock: The Collection, który zaoferuje dostęp do całkowicie zremasterowanych pod kątem wizualnym dwóch pierwszych części serii (poza obsługą rozdzielczości FullHD dodano również m.in. ulepszone tekstury, lepsze modele, bardziej różnorodne efekty cząsteczkowe i zmienione oświetlenie), a także – dla posiadaczy konsol nowej generacji – odświeżonej edycji BioShock: Infinite. Pakiet zawierać będzie również bonusy w postaci filmów z komentarzami od twórców, czy oddzielny poziom nazwany „wirtualnym muzeum”, w którym będzie się można przyjrzeć grafikom i modelom koncepcyjnym wyciętym z produkcji na poziomie dewelopingu.

Premierę BioShock: The Collection zaplanowano na 16 września bieżącego roku.