Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2016, 19:18

autor: Ender

Street Fighter V – pojawiły się pierwsze recenzje gry

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje Street Fightera V, a więc piątej części legendarnej serii bijatyk, która zadebiutuje jutro na komputerach PC oraz konsoli PlayStation 4. Tytuł zebrał dobre oceny i mimo pewnych zastrzeżeń jest polecany przez większość krytyków.

Premiera długo oczekiwanej piątej odsłony serii Street Fighter nastąpi 16 lutego. Na kilkadziesiąt godzin przed debiutem tytułu, w sieci zaczęły pojawiać się jego pierwsze recenzje. Jak widać na poniższej liście, oceny nowego dzieła Capcomu oscylują w granicach 7-8 punktów. Głównym zastrzeżeniem krytyków i recenzentów wydaje się dość uboga zawartość startowej wersji produkcji, która jak wiemy od dłuższego czasu, ma być w najbliższych miesiącach rozszerzana o kolejne darmowe i płatne moduły, kostiumy oraz postacie. Z tego powodu, w trybie dla pojedynczego gracza nie znajdziemy pełnowymiarowej kampanii fabularnej, a w multiplayerze różnego rodzaju wyzwań i bardziej zaawansowanych opcji, które pojawiały się w Street Fighter IV.

 1. Gamesbeat – 90/100
 2. Push Square – 9/10
 3. Gamesradar – 4.5/5
 4. Game Watcher – 8.5/10
 5. Lazy Gamer – 8.4/10
 6. IGN – 8/10
 7. Destructoid – 8/10
 8. EGM – 8/10
 9. Forbes – 8/10
 10. Paste Magazine – 8/10
 11. Shacknews – 7/10
 12. Examiner – 3/5
 13. Gamespot – ocena jeszcze nie wystawiona
 14. Videogamer – bez oceny
 15. Rock, Paper, Shotgun – bez oceny
 16. Playstation Universe – ocena jeszcze nie wystawiona
 17. The Guardian – bez oceny

Z drugiej strony, krytycy chwalą system pojedynków, który zmienił wygląd gry, wprowadzając niewidzianą wcześniej mechanikę walki. Nowości te mają ułatwić rozpoczęcie przygody z serią osobom, które dotychczas nie miały z nią kontaktu. Pochwały zbiera również galeria 16 dostępnych wojowników. Każdy z nich posiada zróżnicowane ataki i kombosy, a gracze nie znajdą w tej grupie „klonów” innych postaci, jak miało to miejsce w poprzednim Street Fighterze.

Street Fighter V to kolejna pełnoprawna odsłona legendarnego cyklu bijatyk stworzonych przez japońską firmę Capcom. W przeciwieństwie do poprzednich części serii, deweloperzy planują w najbliższych latach rozwijać grę przy pomocy darmowych aktualizacji, a nie wydawanych regularnie ulepszonych odsłon produkcji. Dodatkową zawartość, taką jak kostiumy czy bohaterowie, będziemy mogli kupić za „Zennę”, walutę premium, dostępną za realną gotówkę. Istnieje również możliwość skorzystania z tzw. „Fight Money”. Ten wirtualny środek płatniczy otrzymywać będziemy za rozgrywanie kolejnych pojedynków.

 1. Oficjalna strona Street Fighter V
 2. Street Fighter V w serwisie Metacritic