Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2015, 14:30

autor: shav

Street Fighter V - nowe szczegóły dotyczące gry i przyszłych dodatków

Firma Capcom ujawniła kilka interesujących informacji na temat premiery i przyszłości Street Fighter V. Gracze otrzymają jedną wersję gry w dniu jej premiery i będą mieli możliwość kupowania dodatków za wirtualną, zdobywaną podczas rozgrywki walutę.

Street Fighter V nie będzie wymagał od graczy wydawania gotówki na zakup DLC - Street Fighter V - nowe szczegóły dotyczące gry i przyszłych dodatków - wiadomość - 2015-07-19
Street Fighter V nie będzie wymagał od graczy wydawania gotówki na zakup DLC

Podczas turnieju EVO 2015 odbyła się konferencja firmy Capcom, w trakcie której ujawniono kilka szczegółów na temat gry Street Fighter V. Rozpoczęto od przypomnienia daty premiery i platform, na które trafi ta produkcja. W tej kwestii nic się nie zmieniło – najnowsza część tej popularnej serii bijatyk zadebiutuje w roku 2016 na PC i PlayStation 4 i umożliwi wspólną grę posiadaczom obu platform. Prawdziwie interesującą informację dostaliśmy jednak później, gdy ujawniono, że kupno gry w dniu premiery ma zapewnić nam jedyną wersję tego tytułu – twórcy chcą zrezygnować z tworzenia nowszych, ulepszonych edycji. Warto przypomnieć, że wcześniejsza część cyklu, Street Fighter IV, doczekała się trzech reedycji – Super, Arcade oraz Ultra, wzbogaconych o nowe postacie i zmiany balansujące rozgrywkę.

W dniu debiutu, Street Fighter V zaoferuje dostęp do 16 wojowników, w tym czterech zupełnie nowych postaci. Kolejni bohaterowie będą dostępni w przyszłości, już po premierze gry. Ciekawie rozwiązano jednak sposób ich pozyskania. Dodatkową zawartość będziemy mogli kupić przy pomocy „Zenny”, waluty premium, dostępnej do kupienia za realną gotówkę lub też skorzystać z „Fight Money”. Ten nietypowy środek płatniczy będziemy mogli pozyskać za rozgrywanie kolejnych pojedynków w grze i pozwoli on na zakup nowych wojowników bez potrzeby wydawania pieniędzy.