Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2015, 15:10

autor: Adrian Werner

Wiedźmin 3: Dziki Gon - patch 1.07 dostępny na PC i Xboksa One

Gracze pecetowi i użytkownicy konsoli Xbox One mieszkający poza Stanami Zjednoczonymi otrzymali wreszcie własne wersje aktualizacji 1.07 do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. W sieci pojawiły się już materiały graficzne pokazujące zmiany wprowadzone przez patcha.

Wczoraj rano pisaliśmy o amerykańskiej premierze patcha 1.07 do konsolowych wersji gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Zgodnie z zapowiedziami, wieczorem aktualizacja trafiła do graczy pecetowych oraz użytkowników Xboksa One z innych krajów. Dzięki temu w sieci pojawiły już się screeny i filmiki pokazujące, jak w akcji prezentują się wprowadzone przez łatkę zmiany. Aktualizacja miała też być już dostępna na PlayStation 4, ale z niewiadomego powodu wciąż nie pojawiła się na europejskim PSN.

Aktualizacja oferuje m.in. nowy opcjonalny system poruszania się Geralta. Usunięto także liczne błędy, w tym zwłaszcza te uniemożliwiające skuteczne ukończenie niektórych przygód, jak i te utrudniające jazdę konną. Ulepszenia spotkały również ekran ekwipunku, gdzie zmieniono sposób przechowywania w nim książek i listów, a materiały rzemieślnicze przestały wreszcie wpływać na obciążenie głównego bohatera.

Przypomnijmy, że Wiedźmin 3: Dziki Gon trafił do sprzedaży 19 maja tego roku, w wersjach na pecety oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Produkcja okazała się wielkim sukces, gromadząc zestaw bardzo pozytywnych ocen, a sprzedaż przekroczyła 4 mln egzemplarzy. Twórcy obecnie pracują nad dwoma dużymi dodatkami DLC. Pierwszy z nich, zatytułowany Serca z Kamienia, ma trafić do graczy jesienią tego roku, a drugi, czyli Wino i Krew ukaże się w 2016 r. Ukończenie obu ma zająć łącznie około 30 godzin, co stanowi długość porównywalną do głównego wątku fabularnego w Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.

  1. Oficjalna strona gry Wiedźmin 3: Dziki Gon
  2. Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC – Geralt rozwija skrzydła na pececi
  3. Kompendium wiedzy o grze Wiedźmin 3: Dziki Gon