Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2015, 16:30

autor: shav

Fallout 4 - gameplay z E3 w wysokiej jakości

Studio Bethesda, twórcy gry Fallout 4, udostępniło materiały wideo pokazywane na tegorocznych targach E3. Nagrania, pozbawione komentarza i w wysokiej jakości, prezentują różne aspekty gry.

Boston po apokalipsie nie będzie przyjaznym i bezpiecznym miejscem - Fallout 4 - gameplay z E3 w wysokiej jakości  - wiadomość - 2015-07-19
Boston po apokalipsie nie będzie przyjaznym i bezpiecznym miejscem

Na oficjalnym kanale firmy Bethesda w serwisie YouTube pojawiły się dwa nagrania, prezentujące rozgrywkę z Fallout 4. Jest to dokładnie ten sam materiał, który prezentowano w trakcie targów E3. Tym razem są to jednak filmy w wysokiej jakości, na dodatek pozbawione komentarza deweloperów, dzięki czemu można lepiej skupić się na samym gameplayu. Pierwszy z zamieszczonych materiałów obejmuje przede wszystkim eksplorację. Zobaczycie na nim początkowe fragmenty kampanii, nieco dialogów, w których po raz pierwszy w historii serii usłyszymy głos protagonisty i zwiedzanie post-apokaliptycznego Bostonu. Nie zabrakło tu również walki z bandytami przy użyciu zróżnicowanych i niezwykle klimatycznych narzędzi destrukcji.

Drugi z zaprezentowanych filmów skupia się już w całości na potyczkach z licznymi przeciwnikami – począwszy od innych ludzi, a na potężnych mutantach kończąc. Do naszej dyspozycji oddana zostanie broń biała, palna, granaty, a w starciach będzie mógł wspomóc nas nasz pies. Na fragmentach rozgrywki widać też powrót systemu V.A.T.S., pozwalającego na precyzyjne celowanie w poszczególne części ciała oponentów. Całość nagrania uzupełnia muzyka, świetnie dobrana do klimatu gry.

Fallout 4 zadebiutuje 10 listopada tego roku. Gra trafi jedynie na pecety i obecną generację konsol – PlayStation 4 i Xboksa One. Twórcy już wcześniej potwierdzili, że również wersje konsolowe będą pozwalały na korzystanie z modów.